Pánik zažiaril dvoma gólmi, Haláka prekonal Ovečkin

Hráč Washingtonu Capitals Tom Wilson a zasahujúci Jaroslav Halák.
Hráč Washingtonu Capitals Tom Wilson a zasahujúci Jaroslav Halák. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|11. jan 2019 o 06:18

Pozrite si výsledky zápasov NHL z noci na piatok 11. januára.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins v noci na piatok prehrali v NHL domáci zápas s Washingtonom Capitals 2:4.

V bránke Bruins nastúpil slovenský gólman Jaroslav Halák, ktorý kryl 18 z 21 striel a dostal tri góly. Postupne ho prekonali Jakub Vrána, Alexander Ovečkin a Nicklas Bäckström.

Ovečkin napokon uzavrel skóre gólom do opustenej brány počas power-play Bruins.

Hrdinom zápasu sa stal brankár Capitals Braden Holtby, ktorý zneškodnil až 39 striel a zaznamenal úspešnosť zákrokov 95, 1 percenta.

Trikrát ho ohrozil aj slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý odohral 19:49 min a zaznamenal mínusku. Capitals tak zdolali Bruins štrnásty raz za sebou.

Víťazný gól Capitals strelil v 46. minúte Nicklas Bäckström, ktorý prekonal Haláka spoza obrancu strelou na lapačku.

"Žiaľ, padlo to dnu. Vystrelil spoza kruhu na vhadzovanie na spodnú časť lapačky. Bola to jedna zo striel, ktorú som potreboval chytiť, mohlo to byť stále 2:2 a mohli sme byť naďalej v hre. Bola to ťažká pasáž, potrebujem zachytať lepšie. Ak dostanem v ďalšom zápase šancu, dúfam, že viac pomôžem chalanom," povedal pre nhl.com Halák.

Pánik strelil dva góly

Dvakrát sa strelecky presadil Richard Pánik. Krídelník klubu Arizona Coyotes otvoril skóre duelu vo Vancouvri a pri druhom góle asistoval. Napokon za stavu 3:3 v poslednej minúte predĺženia dal rozhodujúci gól strelou zápästím.

"Duel sme odštartovali výborne. Trikrát sme viedli, no súper zakaždým dokázal vyrovnať. Stále sme sa však držali nášho systému a myslím si, že vďaka tomu sme zvíťazili," povedal po svojom najlepšom výkone v sezóne Pánik pre klubovú televíziu.

Dvadsaťsedemročný útočník zažil prvý trojbodový zápas v prebiehajúcom ročníku, po 40 stretnutiach má na konte 17 bodov (9+8).

"Odohrali sme skutočne vydarenú prvú tretinu, potom sme trikrát stratili jednogólový náskok. Máme viacerých zranených, mnohí hráči sú dobití, ďalších sme stratili teraz, takže sme potrebovali, aby dnes každý jeden hráč zabral naplno," povedal tréner "kojotov" Rick Tocchet.

"Pánik odviedol skvelú prácu pri góle, ktorý nám vyhral zápas. Richard má výbornú strelu, prvotriednu, keď prejde až k brankárovi, tak je z toho taký gól, aký sme videli dnes. On je typom hokejistu, ktorý zvykne skórovať v sériách. Potrebuje vyraziť dopredu, s niekým si naraziť puk, vtedy je pre nás cenný hráč," pochválil svojho zverenca Tocchet.

Vyhrali Černák aj Jaroš

Hráči Tampy Bay Lightning so slovenským zadákom Erikom Černákom zdolali vďaka skvelej záverečnej desaťminútovke Carolinu 3:1 a ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Hurricanes.

Černák odohral vyše 19 minút a zaznamenal plusku, Brayden Point prispel k triumfu domácich dvomi gólmi a asistenciou. Caroline nepomohol ani 300. gól Justina Williamsa v NHL.

"Ak hráte proti tímu, akým je Tampa, držíte v tretej tretine náskok, ste v dobrej pozícii a potom takýmto spôsobom prehráte, tak je to veľmi kruté. Radšej by sme prehrali 0:8," povzdychol si tréner hostí Rod Brind'Amour.

Novým rekordérom Tampy v počte zápasov odohraných obrancom sa stal Victor Hedman, ktorý s 663 duelmi prekonal Čecha Pavla Kubinu.

Montreal s Tomášom Tatarom prehral na ľade St. Louis 1:4. Slovenskému krídelníkovi pribudla do štatistík mínuska.

Ottawa s Christiánom Jarošom zvíťazila v Los Angeles 4:1. Senators vyhrali prvýkrát v sezóne dva zápasy vonku za sebou.

John Tavares strelil dva góly, vrátane jubilejného 300. v kariére, pridal jednu asistenciu a doviedol Toronto k výhre 4:2 na ľade New Jersey. Sekundoval mu spoluhráč Mitch Marner s bilanciou 1+1. Do zostavy Maple Leafs sa opäť nezmestil slovenský obranca Martin Marinčin.

Philadelphia zdolala Dallas 2:1 a zastavila sériu ôsmoch prehier.

Newyorské derby v Madison Square Garden dopadlo lepšie pre Islanders, ktorí zdolali domácich Rangers 4:3.

"Ostrovanov" potiahol k výhre center Mathew Barzal, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie. Mikrosúboj švédskych brankárov vyhral Robin Lehner, skúsenejší domáci veterán Henrik Lundqvist odchytal 837. duel v NHL, čím sa na 12. mieste historického ligového poradia vyrovnal Jacquesovi Plantemu.

John Tortorella ako prvý americký tréner v histórii dosiahol métu 600 víťazstiev v NHL. Podarilo sa mu to v poradí ako 19. koučovi, jeho Columbus aj bez potrestanej brankárskej jednotky Sergeja Bobrovského zdolal doma Nashville 4:3 po predĺžení.

Víťazstvo Blue Jackets zariadil svojím druhým gólom v zápase Artemij Panarin, dvakrát skóroval aj Boone Jenner. Fínsky brankár "predátorov" Pekka Rinne kryl 29 striel v jeho 600. zápase kariéry.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Boston - Washington 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 35. Donato (Krug, Forsbacka-Karlsson), 45. Krejčí (Heinen, Backes) - 7. J. Vrána (Oshie), 35. Ovečkin (T. Wilson), 46. Bäckström (Oshie, Siegenthaler), 59. Ovečkin

/Jaroslav Halák odchytal celý zápas a kryl 18 z 21 striel súpera, Zdeno Chára (obaja Boston) 19:49 min, -1, 3 strely na bránku, 1 "hit", zablokoval 3 strely súpera/

Columbus - Nashville 4:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)

Góly: 7. Jenner (J. Anderson, Werenski), 54. Panarin (Werenski, Dubois), 54. Jenner (N. Foligno), 62. Panarin (S. Jones, Atkinson) - 45. Bonino (Ekholm, Fiala), 56. Arvidsson (Josi, Johansen), 56. Ekholm (Sissons, Hartman)

New Jersey - Toronto 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)

Góly: 37. Coleman (A. Greene, Wood), 37. Boyle (Pietila) - 5. Hainsey (Hyman, Connor Brown), 8. Tavares (Gardiner), 20. Tavares (Rielly, Marner), 60. Marner (Tavares)

New York Rangers - New York Islanders 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 2. R. Strome (Vesey, Chytil), 22. Shattenkirk (Claesson), 49. Fast (Pionk, Bučnevič) - 3. Barzal (J. Boychuk), 9. J. Eberle (A. Lee, Barzal), 24. A. Lee (Leddy, Barzal), 59. Josh Bailey (Clutterbuck, J. Boychuk)

Philadelphia - Dallas 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 22. Konecny (J. van Riemsdyk, Gudas), 29. J. Van Riemsdyk (Giroux, Couturier) - 58. Jamie Benn (Seguin, J. Klingberg)

Tampa Bay - Carolina 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 52. Palát (Stamkos, B. Point), 57. B. Point (Kučerov, Hedman), 60. B. Point (Stamkos, Killorn) - 25. J. Williams (D. Hamilton, De Haan)

/Erik Černák (Tampa Bay) 19:14 min, +1, 2 strely na bránku, 5 "hitov"/

Minnesota - Winnipeg 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 6. Greenway (E. Staal, Spurgeon), 32. Zucker (M. Koivu, Brodin), 38. Zucker (Parise, Spurgeon) - 40. B. Tanev (D. Kulikov, Copp), 58. Scheifele (Little, Connor)

St. Louis - Monreal 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Thomas (R. O'Reilly, Tarasenko), 17. Sundqvist (R. O'Reilly, Gunnarsson), 27. Bouwmeester (Fabbri, Perron), 50. Blais (Sundqvist, Pietrangelo) - 30. Gallagher (Kotkaniemi, Petry)

/Tomáš Tatar (Montreal) 16:22 min, -1, 3 strely na bránku/

Edmonton - Florida 4:3 po nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 10. Nurse (Chiasson, McDavid), 40. McDavid (Nurse, Draisaitl), 60. McDavid (Draisaitl), rozhod. sam. nájazd: Nugent-Hopkins - 10. Vatrano (Kiselevič), 25. Malgin, 55. Borgström (Kiselevič, M. Hoffman)

Vancouver - Arizona 3:4 po predžéní (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 23. Bärtschi (Ch. Tanev), 40. Gaudette (Roussel, B. Hutton), 56. Bärtschi (Stecher) - 22. PÁNIK (Hinostroza, Richardson), 31. Cousins (PÁNIK, Hinostroza), 50. Garland (Galchenyuk, Chychrun), 65. PÁNIK (Chychrun)

/Richard Pánik (Arizona) 15:58 min, 2+1, +2, 4 strely na bránku, 3 "hity"/

Las Vegas - San Jose 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 2. Nosek (Reaves, McNabb), 43. Merrill (Pirri, Tuch) - 35. Hertl, 48. M. Karlsson (Burns, Labanc), 49. Donskoi (Hertl, E. Kane)

Los Angeles - Ottawa 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 24. Clifford (Muzzin, Wagner) - 35. B. Ryan (B. Tkachuk, Dzingel), 37. Tierney (Wolanin, Balcers), 42. Wolanin, 60. Tierney (Z. Smith, Ceci)

/Christián Jaroš (Ottawa) 16:44 min, -1, 2 strely na bránku, 1 "hit"/