Slováci boli pri víťazných góloch. V AHL sa tešil Kelemen aj Kňažko

Slovenský útočník Miloš Kelemen (vľavo) v drese tímu AHL Tucson Roadrunners. (Autor: Texas Stars/ X)
TASR|18. mar 2024 o 11:45

Miloš Kelemen so Samuelom Kňažkom zaznamenali asistenciu.

NEW YORK. Dvaja slovenskí hokejisti bodovali v zámorskej AHL.

Miloš Kelemen sa zapísal do kanadského bodovania v treťom zápase za sebou v drese Tucson Roadrunners, keď dosiahol asistenciu. Bodoval aj obranca Samuel Kňažko z Clevelandu, ktorý mal tiež jednu asistenciu.

Tucson triumfoval vo štvrtom stretnutí v sérii, zdolal Texas Stars 6:3. V 46. minúte dal víťazný gól Aku Raty a 24-ročný Kelemen si pripísal bod. Nastúpil v 44 zápasoch a zaznamenal 28 bodov (14+14).

Jeho krajan a obranca Patrik Koch nebodoval.

Rovnako asistenciu si pripísal aj Kňažko. Jeho Cleveland Monsters zdolali Wilkes-Barre/Scranton 3:2 po predĺžení. V 63. minúte rozhodol počas presilovej hry Stanislav Svozil a slovenský bek mu prihral.

Dvadsaťjedenročný Kňažko bodoval v treťom z uplynulých štyroch duelov. V tejto sezóne odohral 35 zápasov s bilanciou 1+10.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Slováci boli pri víťazných góloch. V AHL sa tešil Kelemen aj Kňažko