Vrátil sa po hrozivom faule. Vôbec si to nepamätám, vraví slovenský obranca

Milana Pišoju odvádzajú z ľadu po zranení v zápase Slovensko - USA na MS v hokeji do 20 rokov 2024. (Autor: IIHF)
Šimon Čop|31. dec 2023 o 17:30

Slováci po faule na Pišoju nevyužili päťminútovú presilovku.

GÖTEBORG. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov podľahla vo svojom poslednom zápase v skupine B Spojeným štátom americkým 2:10.

Debakel sa rodil od konca druhej tretiny. Odkedy Filip Mešár v presilovej hre znížil na 2:3, súper strelil sedem gólov za sebou.

V zápase nehrali Alex Čiernik ani Dávid Nátny. Prvý sa zranil v predošlom stretnutí proti Nórsku, druhý sa musí vyliečiť z virózy.

Hrozilo, že Slováci dohrajú duel s piatimi bekmi. Tesne pred koncom prvej tretiny sa po faule kolenom ťažko zdvíhal z ľadu Milan Pišoja, ktorému museli pomôcť, lebo by sa sám do kabíny nedostal.

V prvom momente to vyzeralo ako závažné zranenie. Špekulácie sa však nepotvrdili, keďže sa Pišoja vrátil do hry. Hoci cítil bolesť, pokračoval.

“Vôbec si tú situáciu nepamätám. Bol som otrasený. Som ale rád, že môžem pokračovať v turnaji, to je hlavné,” vyjadril sa.

Mladíci mali po tomto momente dlhú päťminútovú presilovku. Nepremenili ju, naopak, v oslabení skórovali Američania.

Tabuľka skupiny B

Domov»Hokej»Reprezentácie»Vrátil sa po hrozivom faule. Vôbec si to nepamätám, vraví slovenský obranca