Matt Rempe v bitke s Ryanom Reavesom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. mar 2024 o 07:40

Nováčika vyzval Ryan Reaves.

TORONTO. Hokejový útočník New Yorku Rangers a nováčik NHL Matt Rempe sa v noci znova pobil.

Aj keď 21-ročný Kanaďan odohral v NHL ešte len sedem zápasov, fanúšikovia ho už poznajú ako hráča, ktorý sa nebojí ísť do súboja s hocikým. V dueli proti Torontu si to rozdal s bitkárom Maple Leafs Ryanom Reavesom.

Bol to následok toho, že Rempe v druhej tretine tvrdým hitom vyradil z hry obrancu "javorových listov" Iľju Ľjubuškina.

Solídny pästný súboj sa odohral v tretej tretine v strede klziska a trval takmer minútu.

Hráči si navzájom uštedrili viacero tvrdých úderov a bitku ukončili bez toho, aby aspoň jeden z nich išiel k zemi. Od fanúšikov a spoluhráčov si vyslúžili ovácie.

Na ich vzájomný súboj reagovali aj spoluhráči.

"Nechali tam všetko, chalan si zaslúži rešpekt," hovoril útočník Toronta Max Domi. "Je tvrdý chlap a Reaves je najtvrdší chlap v celej lige."

S úsmevom sa vyjadril aj brankár Iľja Samsonov: "Niekedy je to lepšie ako UFC."

Matt Rempe má po siedmich zápasoch v NHL na konte gól, asistenciu, 37 trestných minút. Na ľade strávil 34:43 min.

Pár minút po pästnom súboji Rangers vyrovnali stav stretnutia na 3:3 a zápas poslali do predĺženia. Tam nikto neskóroval a po nájazdoch zvíťazili hráči Toronta.

New Yorku patrí vo Východnej konferencii druhá priečka za Bostonom, Toronto je štvrté.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Niekedy je to lepšie ako UFC. Rempe sa pobil s jedným z najtvrdších hráčov NHL