Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|3. mar 2024 o 06:13 (aktualizované 3. mar 2024 o 06:46)

Juraj Slafkovský odohral stý zápas v NHL.

NEW YORK. V nočnom stretnutí Tampy Bay s Montrealom proti sebe nastúpili Erik Černák s Jurajom Slafkovským.

Obranca "bleskov" upútal pozornosť už v prvej tretine, keď sa pobil so zadákom hostí Arberom Xhekajom, ktorý je dobrým kamarátom Slafkovského.

Černák bol tým, kto súboj začal, ale Kanaďan sa nenechal odradiť a nakoniec poslal Slováka k zemi.

Erik Černák odohral bojovný zápas, zaznamenal štyri hity, pripísal si sedem trestných minút, ale aj dva plusové body. Odohral 18 minút a deväť sekúnd.

Jeho krajan Juraj Slafkovský nastúpil na svoj stý zápas v NHL. V drese Montrealu odohral 20 minút a 54 sekúnd, taktiež nebodoval, pripísal si dve strely na bránu, tri hity a dva mínusové body.

V záverečných samostatných nájazdoch nepremenil svoj pokus a Tampa Bay vyhrala 4:3.

Draftová jednotka z roku 2022 má po sto zápasoch v profilige na konte 41 bodov (17+24).

Tomáš Tatar opäť nastúpil až vo štvrtom útoku a odohral len 11 minút a 10 sekúnd. Bodovo naprázdno vyšiel už v deviatom zápase za sebou. Pri prehre Seattlu s Edmontonom 1:2 zaznamenal strelu na bránu a hit.

+14

Calgary aj s Martinom Pospíšilom otočilo zápas proti Pittsburghu. Ešte v polovici tretej tretiny "plamene" prehrávali 1:3, ale gólmi Kadriho a Colemana vyrovnali. Hrdinom sa stal Jegor Šarangovič, ktorý rozhodol v čase 59:10.

Martin Pospíšil nebodoval, uštedril osem hitov, pripísal si jednu strelu a dve trestné minúty. Na ľade strávil 12:17 min.

Pred úvodným buly Flames slávnostne vyradili číslo 34, ktoré obliekal fínsky brankár Miikka Kiprusoff.

Medzi rokmi 2003 a 2013 strávil v klube deväť sezón, počas ktorých patril k najvyťažovanejším brankárom celej NHL. V siedmich sezónach po sebe nastúpil aspoň do 70 zápasov.

Hokejisti Winnipegu sa postarali o skvelý obrat. V zápase na ľade Caroliny vstupovali do tretej tretiny s nepriaznivým stavom 0:3. V poslednej časti hry ale strelili päť gólov a zvíťazili 5:3.

Buffalo si poradilo s Vegas hladko 7:2. Ich prvá útočná formácia si pritom nepripísala ani jeden kanadský bod. Najproduktívnejšími hráčmi zápasu boli trojbodoví Owen Power a Jeff Skinner.

Útočník Dylan Cozens dal dva góly v oslabení a stal sa siedmym hráčom v histórii Sabres, ktorému sa to podarilo.

Produktívnu noc zažil útočník New Yorku Islanders Kyle Palmieri. V stretnutí proti Bostonu si pripísal štyri body za tri góly a asistenciu. Hetrik strelil v rozpätí menej ako deviatich minút v prvej tretine. "Ostrovania" zvíťazili nad Bruins 5:1.

Druhý nočný hetrik vsietil útočník Nashvillu Cody Glass. Jeho celok vyhral nad Coloradom takisto 5:1 a predĺžil svoju víťaznú šnúru už na osem zápasom.

Kanaďan Tyson Foerster z Philadelphie pomohol k výhre proti Ottawe 4:2 na konci druhej tretiny gólom zo samostatného nájazdu. Bol to už piaty gól z trestného strieľania pre Flyers v tejto sezóne, čím vytvorili nový rekord NHL.

Predošlý rekord - štyri úspešné trestné strieľania v ročníku - držali spoločne Carolina, Dallas, Vancouver a Minnesota.

NHL - základná časť - 3. marec:

Carolina - Winnipeg 3:5 (0:0, 3:0, 0:5)

Góly: 31. Nečas (Noesen, Chatfield), 36. Teräväinen (S. Aho II, Svečnikov), 40. S. Aho II (Svečnikov, Bunting) – 42. Connor (Ehlers, Morrissey), 44. Niederreiter (Schmidt, Lowry), 46. Scheifele (Morrissey), 57. Monahan, 60. Niederreiter (Iafallo, Morrissey)

Detroit - Florida 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 29. Montour (Rodrigues, Lundell), 34. Reinhart (Barkov, Montour), 45. Rodrigues (Luostarinen, Lundell), 54. Verhaeghe (Montour, M. Tkachuk)

Seattle - Edmonton 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 54. Tolvanen (McCann, Dunn) – 31. Draisaitl (McDavid), 49. Kulak (Nugent-Hopkins, Draisaitl)

/Tomáš Tatar (Seattle) nebodoval, pripísal si jednu strelu, jeden hit, odohral 11 minút a 10 sekúnd/

Nashville - Colorado 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 16. Glass (Sissons, McDonagh), 35. Glass (Novak, A. Carrier), 50. O'Reilly (Josi, F. Forsberg), 58. Novak (Saros), 60. Glass (McDonagh) – 18. MacKinnon (Rantanen, Toews)

St. Louis - Minnesota 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Toropčenko (Perunovich, Saad), 33. Neighbours (Thomas, Krug), 60. Krug (Faulk) – 31. Merrill

Buffalo - Vegas 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)

Góly: 2. J. Skinner, 21. Cozens, 35. Girgensons (Robinson), 43. Okposo (J. Skinner, Mittelstadt), 47. Power (Bryson, Robinson), 53. Mittelstadt (Power, J. Skinner), 58. Cozens (Power, Jokiharju) – 22. Brisson (N. Roy, Cotter), 25. W. Karlsson (Marchessault, Cotter)

Philadelphia - Ottawa 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 2. Farabee (Seeler), 40. Foerster (Laughton), 40. Foerster (t.s.), 60. M. Staal – 25. Tarasenko (Pinto, M. Joseph), 59. Chabot (Kubalík, Giroux)

Tampa Bay - Montreal 4:3sn (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 28. Point (Stamkos, Kučerov), 36. Cirelli (Hagel, H. Fleury), 51. Motte, rozh. náj. Hedman – 2. Armia (Guhle, Newhook), 15. J. Evans (Gallagher), 47. Jos. Anderson (Xhekaj, Savard)

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, odsedel si sedem trestných minút, zaznamenal štyri hity a dva plusové body, odohral 18 minút a 9 sekúnd/

/Juraj Slafkovský (Montreal) nebodoval, dvakrát vystrelil na bránu a uštedril tri hity, zaznamenal dva mínusové body, na ľade strávil 20:54/

Toronto - NY Rangers 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 24. Marner (Matthews), 29. W. Nylander (Domi, McCabe), 48. Tavares (Järnkrok, Rielly), rozh. náj. Domi – 12. Lafrenière (Fox), 26. Trocheck (Lafrenière, Panarin), 59. Trocheck (Lafrenière, Panarin)

NY Islanders - Boston 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly: 4. Palmieri (Dobson, Lee), 6. Palmieri (Horvat, Barzal), 13. Palmieri (Pulock, Pageau), 21. Lee (Pageau, Palmieri), 31. Nelson (Horvat, Reilly) – 35. Forbort (McAvoy, J. van Riemsdyk)

Dallas - San Jose 3:2sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 2:1)

Góly: 24. Faksa (Steel, Cr. Smith), 45. J. Robertson (Heiskanen, Benn), rozh. náj. Benn – 5. Eklund (Kunin, Rutta), 38. Zadina (Kunin)

Chicago - Columbus 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 18. Kurashev (Bedard, Donato), 47. Donato (Kurashev, A. Vlasic) – 1. Texier, 15. Jenner (Werenski, Roslovic), 24. Olivier (Werenski), 32. Sillinger (A. Nylander), 58. J. Gaudreau (Roslovic)

Calgary - Pittsburgh 4:3 (0:2, 1:0, 3:1)

Góly: 24. Šarangovič, 51. Kadri (Weegar, Hanifin), 51. Coleman (Mangiapane, Backlund), 60. Šarangovič (Backlund) – 17. Gruden, 20. Eller (Puustinen, Crosby), 43. Carter (Graves, Acciari)

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, pripísal si osem hitov, jednu strelu a dve trestné minúty, odohral 12:17 min./