Spišská Nová Ves predstavila nových brankárov, jednotkou vicemajstra bude Lotyš

Hokejisti Spišskej Novej Vsi
Hokejisti Spišskej Novej Vsi (Autor: TASR)
TASR|24. máj 2024 o 18:26

Spišiaci pristúpili k zmene na brankárskej pozícii po troch rokoch.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Novými posilami HK Spišská Nová Ves sa stali brankári Mareks Mitens a Štefan Valluš. Klub informoval o posilách na sociálnych sieťach.

Dvadsaťšesťročný Mitens strávil uplynulú sezónu vo farbách českého Kladna. V minulosti si urobil dobré meno v zámorí, v sezóne 2021/22 bol spoluhráčom slovenského reprezentanta Mariána Studeniča v Utice Devils.

"V osobe Mitensa získavame veľmi kvalitného gólmana, ktorý pôsobil na najvyššej úrovni americkej univerzity NCAA. V priebehu štyroch rokov v pozícii jednotky dosiahol veľa úspechov, ktoré neostali bez odozvy.

Vďaka výborným výkonom si vybojoval miesto v AHL, aj napriek tomu, že nebol draftovaný a je cudzinec.

Mareks je mládežnícky aj seniorský reprezentant Lotyšska a verím, že jeho angažovanie bude prínosom pre náš klub," uviedol Dušan Sidor, tréner brankárov Spišskej Novej Vsi.

Druhým brankárom v radoch úradujúceho extraligového vicemajstra bude dvadsaťdvaročný Valluš, ktorý ukončil pôsobenie v Poprade.

"Števo je taktiež mladý brankár, ktorý má pred sebou skvelú budúcnosť. Je na ňom, ako sa chopí svojej šance. Myslím si, že budeme mať kvalitné brankárske duo, ktoré bude robiť radosť našim skvelým fanúšikom," doplnil Sidor.

Spišiaci po troch rokoch pristúpili k zmene na brankárskej pozícii. Tá bola doteraz pod dohľadom oveľa skúsenejšej dvojice Marcel Melicherčík - Filip Surák.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Spišská Nová Ves predstavila nových brankárov, jednotkou vicemajstra bude Lotyš