Reparát mladíkom Česka nevyšiel. Prestížny turnaj opäť ovládli hokejisti Kanady

Hokejisti Kanady oslavujú triumf na Hlinka Gretzky Cup 2024. (Autor: X / Hockey Canada)
TASR|11. aug 2024 o 07:10

Slovenskí hokejisti obsadili na turnaji Hlinka Gretzy Cup piatu priečku.

Hlinka Gretzky Cup do 18 rokov - finále

Kanada - Česko 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Kilfoil (Martin, Reid), 20. Desnoyers (C. Schmidt, Guite) – 60. Poletín (Pavlík)

EDMONTON. Hokejisti Kanady triumfovali tretíkrát za sebou na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov.

V repríze finále z vlaňajška vyhrali v Edmontone nad Českom 2:1. Tretie miesto obsadili Švédi, ktorí zdolali USA 6:3.

Kanaďania vyhrali všetkých päť zápasov na domácom turnaji a celkovo majú na konte rekordných 25 prvenstiev v 33 ročníkoch podujatia.

Česi našli premožiteľa až vo finále, v ktorom prehrávali po prvej tretine o dva góly a až v poslednej minúte riadneho času potom znížil kapitán Tomáš Poletín.

Slovenskí hokejisti obsadili na turnaji piatu priečku, v súboji o konečné umiestnenie si poradili s Nemeckom 5:2.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Reparát mladíkom Česka nevyšiel. Prestížny turnaj opäť ovládli hokejisti Kanady