Slafkovský asistoval a bol hviezdou zápasu, Tatar strelil pekný gól

Juraj Slafkovský proti Torontu.
Juraj Slafkovský proti Torontu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|4. okt 2022 o 06:34

Juraj Slafkovský zaznamenal prvý bod v prípravných zápasoch NHL.

NEW YORK. Slovenský útočník Juraj Slafkovský odohral prípravný zápas proti hviezdami nabitému Torontu Maple Leafs. V ich drese naskočil aj jeho idol Auston Matthews.

Košičan sa uviedol asistenciou. Habs však celkovo zápas nezvládli, prehrali 1:5.

Slafkovský odohral v zápase 16 minút a 22 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, štyri strely na bránu a jeden "hit". Bol treťou hviezdou zápasu.

Bodoval aj jeho krajan Tomáš Tatar. Jeho tím New Jersey Devils zvíťazil nad Bostonom Bruins 1:0 a práve slovenský útočník strelil jediný gól duelu.

V jedenástej minúte dostal vynikajúcu prihrávku od Vukojevica. Spracoval si ju, prešiel skrz obranu a skúsene prekonal brankára.

Na ľade strávil len 13 minút a 16 sekúnd. Dvakrát vystrelil a zaznamenal aj dva bodyčeky. Bol to už jeho tretí gól v príprave na nový ročník NHL.

Do stretnutia Calgary a Seattlu naskočil aj Adam Ružička. Radoval sa z výhry 4:1. Odohral 12 minút a 21 sekúnd, vyhral 71 percent vhadzovaní a raz vystrelil.

Z ostatných výsledkov zaujalo najmä vysoké víťazstvo Caroliny. V zápase proti Columbusu síce inkasovala ako prvá, ale napokon triumfovala 8:1.

Mimoriadne sa darilo aj 21-ročnému Kanaďanovi Dylanovi Hollowayovi. Na výhre Edmontonu 7:2 nad Vancouverom sa podieľal troma gólmi a asistenciou.

Slováci v príprave (pondelok, 3. október)

Edmonton - Vancouver 7:2

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský asistoval a bol hviezdou zápasu, Tatar strelil pekný gól