Slafkovského preradili nižšie. Z prvého útoku putoval do tretieho

Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: Sebastien Gervais)
Oh my Hockey|24. jan 2024 o 07:00

Elitnej formácii zmena pomohla.

MONTREAL. Slovenský útočník Juraj Slafkovský má za sebou nevydarený zápas v zámorskej hokejovej NHL.

Jeho Montreal Canadiens prehral na domácom ľade proti Ottawe Senators 1:4. On sám navyše zažil preradenie v zostave.

Dlhodobo hráva v elitnom útoku po boku Nicka Suzukiho a Colea Caufielda. Takto začal aj duel proti Sens, no vidiac, ako sa tímu nedarí, sa kouč Martin St. Louis rozhodol v tretej tretine za stavu 0:3 pre zmenu.

Do prvého útoku šiel na Slafkovského miesto Josh Anderson. Formácii to pomohlo, keďže v 53. minúte znížil Kovacevic, ktorému prihrávali Caufield a Suzuki.

Slovák putoval až do tretej lajny. V tej si zahral s Brendanom Gallagherom. Okolo dvojice sa postriedali viacerí hráči.

Slafkovský v tomto stretnutí napokon odohral 17 minút a 54 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a dva bodyčeky.

Domov»Hokej»NHL»Slafkovského preradili nižšie. Z prvého útoku putoval do tretieho