Faul Josha Andersona voči Alexovi Pietrangelovi.
Faul Josha Andersona voči Alexovi Pietrangelovi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. nov 2022 o 07:03

Disciplinárna komisia NHL potrestala dvoch hráčov.

MONTREAL, SUNRISE. Útočník Montrealu Canadiens Josh Anderson bol potrestaný dvojzápasovým dištancom. V polovici tretej tretiny sobotňajšieho duelu nebezpečne narazil na mantinel obrancu Vegas Alexa Pietrangela.

Od rozhodcov dostal päťminútový trest a predčasne putoval pod sprchy. Na trestnú lavicu zaňho smeroval Juraj Slafkovský. Keď naskočil na ľad, zapojil sa do akcie, vďaka ktorej strelil svoj tretí gól v NHL.

Kanadský forvard nebol predtým nikdy potrestaný. Keďže mal tento status, NHL mu neudelila vyšší trest.

Na dva zápasy si oddýchne aj Matthew Tkachuk. Útočník Floridy Panthers dostal dištanc za svoje konanie v zápase proti Los Angeles Kings.

Potom, čo brankár "kráľov" Jonathan Quick chytil strelecký pokus, Tkachuk, ktorý bol blízko, úmyselne namieril hokejku proti jeho maske a snažil sa o kontakt s Quickovou tvárou.

Udialo sa tak za stavu 4:5, keď sa Cats pokúšali o gól, ktorý by poslal zápas do predĺženia. Disciplinárna komisia vyhodnotila tento skutok ako hru vysokou hokejkou.

Tkachuk má na rozdiel od Andersona bohatý register trestov. Suspendovaný bol už tri razy, raz musel zaplatiť pokutu.

Domov»Hokej»NHL»Slafkovského spoluhráč dostal dištanc za nebezpečný hit. Vďaka nemu skóroval