Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Kovaľčuk mal byť na olympiáde generálnym manažérom. KHL to nepovolila

Iľja Kovaľčuk. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. okt 2021 o 13:07

V realizačnom tíme Ruska sa ocitli aj ďalšie známe mená z nedávnou hráčskou minulosťou.

MOSKVA. Zaujímavé veci sa dejú v ostatných týždňoch v ruskom hokeji v prostredí seniorskej reprezentácie.

Staronovým hlavným koučom sa mal pôvodne stať Oleg Znaroks, no odborníci z Ruskej hokejovej federácie (FHR) odporučili obsadiť uvoľnený post Alexejom Žamnovom. Rusov doteraz trénoval Valerij Bragin.

Hokejistov Ruska napokon na ZOH 2022 v čínskom Pekingu povedie za obhajobou zlata spomenutý Žamnov, ktorý v pondelok na tlačovej konferencii oznámil, že generálnym manažérom národného tímu bude Iľja Kovaľčuk. Ani to však už neplatí.

Podľa webu sportrbc.ru totiž vedenie FHR nesúhlasí s obsadením tohto postu hráčom, ktorý v minulej sezóne v KHL získal Gagarinov pohár s Avangardom Omsk. "Vedenie KHL nesúhlasilo s tým, aby bol Kovaľčuk generálnym manažérom.

Tréner Žamnov síce má právo výberu svojich pomocníkov, ale obsadiť pozíciu generálneho manažéra nie je v jeho právomoci. To môže spraviť iba federácia," cituje uvedený zdroj nemenovanú osobu z prostredia FHR.

FHR medzičasom na twitteri potvrdila obsadenie postu hlavného kouča Žamnovom a v jeho realizačnom tíme figuruje aj Kovaľčuk. Nie však ako generálny manažér, ale ako manažér pri práci s hráčmi z NHL.

V realizačnom tíme Ruska sa ocitli aj ďalšie známe mená z nedávnou hráčskou minulosťou - Jevgenij Nabokov, Sergej Gončar, Sergej Fiodorov, Alexej Kudašov, Valerij Kamenskij či Igor Jesmatovič.

Súvisiace články