Košičania prehrali. Dôležitý prvý gól dostali od Košičana

Dávid Šoltés (vľavo).
Dávid Šoltés (vľavo). (Autor: TASR)
TASR|15. feb 2022 o 22:17

Karhula versus Kaskinen. Vyhral Fín z Bystrice.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice v 38. kole Tipos extraligy zdolali doma Košice 3:1 a súperovi tak pretrhli štvorzápasovú sériu víťazstiev.

Základ úspechu spočíval v rýchlom vedúcom góle a dobrej defenzíve.

„Domáci hrajú na menšom ihrisku, čo je pre nich výhodou. Majú silný tím, zlepšili sa oproti minulým mesiacom a týždňom. Hrajú lepšie a tímovo.

My sme nemali dobrý vstup do zápasu, súper bol lepší na puku a dobre forčekoval. Nevyšli nám presilovky, ale nechcem sa na ne vyhovárať.

Musíme hrať dobre aj v hre piatich proti piatim. Hlavne byť lepší na puku,“ hodnotil košický kouč Kalle Kaskinen.

Jeho fínsky krajan na opačnej strane v pozícii trénera Banskej Bystrice Antti Karhula pre zmenu neskrýval spokojnosť:

„Začali sme veľmi dobre. V prvej tretine sme dali gól a v podstate kontrolovali hru. V tretej tretine sme hrali veľmi rozumne.

Súperovi sme až na ten jeden gól nič nedovolili. Mali sme šance aj my, aj oni, ale myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili a získali tak dôležité tri body v boji o šiestu priečku.“

Dôležitý prvý gól Banskobystričanov strelil Dávid Šoltés. Ťažil z ešte dohrávanej presilovky štyroch proti trom, keď už dvaja hráči hostí naskakovali z trestnej lavice na ľad.

„V tretej tretine sme ustáli tri presilovky súpera, dosť bola naša obrana zaťažená, ale nedostali sme gól.

Hráme teraz veľa zápasov doma, chceme ísť do prvej šestky. Zatiaľ nám to ide, takže sa toho musíme držať,“ prízvukoval 27-ročný bystrický krídelník, ktorý sa narodil v Košiciach.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košičania prehrali. Dôležitý prvý gól dostali od Košičana