Pardavý končí ako tréner Trenčína, zmeny zrejme nastanú aj medzi hráčmi

Ján Pardavý. (Autor: TASR)
SITA|3. dec 2021 o 09:46 (aktualizované 3. dec 2021 o 10:02)

Až do vyriešenia otázky hlavného trénera jeho funkciu dočasne zastúpi športový riaditeľ Branko Radivojevič.

TRENČÍN. Nepresvedčivé výkony hokejistov HK Dukla Trenčín v Tipos extralige si vyžiadali svoju daň.

Vedenie klubu sa po vzájomnej dohode rozhodlo ukončiť spoluprácu s hlavným trénerom Jánom Pardavým. Trenčania pod jeho vedením získali v doterajšom priebehu súťažného ročníka v 20 zápasoch 23 bodov a v tabuľke im patrí siedma priečka.

Po reprezentačnej prestávke v novembri Trenčania z piatich zápasov vybojovali len dva body za víťazstvo 5:4 po predĺžení nad hráčmi Spišskej Novej Vsi.

"Tím od začiatku sezóny bojuje s nepriaznivými výsledkami spojenými s vysokým počtom prehier, ktoré sa odrážajú na našom celkovom postavení v tabuľke. Klub si uvedomuje aktuálnu situáciu, ktorá si však okrem trénerskej pozície bude žiadať zmeny aj v hráčskom kádri.

Najmä v prípadoch, keď ohodnotenie hráčov nekorešponduje s ich výkonmi v zápasoch. Tieto zmeny však budú taktiež ovplyvnené príchodom nového hlavného trénera, ktorý bude následne s tímom pracovať.

Je zrejmé, že obe strany potrebujú nový impulz, ktorý im dopomôže k dosiahnutiu svojich budúcich cieľov," napísal klub HK Dukla Trenčín na svojom profile na facebooku.

Až do vyriešenia otázky hlavného trénera jeho funkciu zastúpi športový riaditeľ Branko Radivojevič. Trénerský tím dočasne doplní aktuálny hlavný tréner juniorov Viliam Čacho.

"Jánovi Pardavému ďakujeme za prácu, ktorú pre náš klub odviedol, či už ako hráč alebo ako tréner, a prajeme mu veľa šťastia v jeho ďalších kariérnych krokoch ako aj v osobnom živote.

Napriek tomu, že nebude stáť na trénerskej lavičke, bude aj naďalej súčasťou našej hokejovej rodiny," doplnili Trenčania na svojom profile na sociálnej sieti.

Súvisiace články