Košice brankársku dvojicu meniť nebudú, obaja gólmani predĺžili zmluvu

Dominik Riečický v bránke HC Košice.
Dominik Riečický v bránke HC Košice. (Autor: TASR)
TASR|7. jún 2023 o 14:19

Pre Riečického pôjde už o štvrtú sezónu v klube.

KOŠICE. Slovenskí hokejoví brankári Dominik Riečický a Jaroslav Janus sa dohodli na pokračovaní spolupráce s HC Košice.

Obaja boli súčasť tímu v uplynulom ročníku 2022/2023, v ktorom pomohli "oceliarom" k extraligovému titulu. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Pre Riečického pôjde o štvrtú sezónu po sebe a celkovo siedmu v košickom A-mužstve.

V základnej časti ročníka 2022/2023 nastúpil do 21 zápasov, v ktorých dosiahol 92,8-percentnú úspešnosť zákrokov, priemer 2,11 inkasovaného gólu na zápas a trikrát vychytal čisté konto.

V úvodných dvoch sériách play-off dostal viac príležitostí Janus, no Riečický napokon nastúpil do všetkých piatich duelov finále proti HKM Zvolen.

Vo vyraďovacej časti mal v 9 zápasoch 95,8-percentnú úspešnosť zákrokov, priemer 1,18 inkasovaného gólu na zápas a v dvoch finálových zápasoch si udržal čisté konto.

Po extraligovej sezóne sa prebojoval na MS, no v konkurencii extraligových kolegov Stanislava Škorváneka a Samuela Hlavaja sa do bránky nedostal.

Janus prišiel do košického klubu v októbri 2022. V základnej časti dostal viac príležitostí než Riečický a v 29 dueloch mal 93,9-percentnú úspešnosť zákrokov, priemer 1,89 inkasovaného gólu na zápas a trikrát vychytal čisté konto.

V play-off dosiahol 93,33 percentnú úspešnosť zákrokov, priemerne inkasoval 2,11 gólu na zápas a raz vychytal čisté konto.

Vo finálovej sérii nastúpil iba vo štvrtom zápase, v ktorom vystriedal Riečického.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košice brankársku dvojicu meniť nebudú, obaja gólmani predĺžili zmluvu