Miloš Kelemen v drese Tucsonu Roadrunners (Autor: Twitter / Tucson Roadrunners)
Oh my Hockey|7. jan 2024 o 07:58

Studenič dvakrát asistoval, Kelemen dal gól.

NEW YORK. V zámorskej hokejovej súťaži AHL bodovali štyria Slováci.

Adam Sýkora nastúpil v prvom zápase po návrate z MS do 20 rokov a asistoval na gól Matthewa Robertsona. Devätnásťročný Slovák prihrával už na deviaty presný zásah v sezóne a zaknihoval svoj dvanásty bod.

Jeho Hartford vyhral na ľade Hershey Bears 5:3.

Miloš Kelemen strelil otvárací a zároveň víťazný gól Tucsonu pri výhre 4:0 nad Chicagom Wolves. Už v druhej minúte sa jeho bekhend odrazil od súpera do vlastnej brány.

Presadil sa piatykrát v sezóne, dohromady má 19 bodov. Po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu.

V zápase bodoval aj obranca Patrik Koch, ktorý si pripísal šiestu asistenciu v ročníku. Jeho strelu tečoval do brány John Leonard.

Dva body za dve gólové prihrávky získal útočník Marián Studenič.

Najprv prihrával na strelu Haydena, ktorý dával na 1:0, potom pomohol ku gólu Ottavainena, ktorý mužstvo poslal už do trojgólového vedenia.

Studenič si pripísal deviatu a desiatu gólovú prihrávku v sezóne. Najproduktívnejší Slovák v AHL navýšil svoju bilanciu už na 18 bodov v 25 stretnutiach.

Coachella sa tešila z rovnakej výhry ako Tucson. Abbostford zdolala 4:0.

Jakub Demek bol pri prehre Hendersonu na ľade Calgary 0:1 po samostatných nájazdoch.

Bez bodu odišiel pri výhre Ontaria nad San Jose 5:4 po predĺžení Martin Chromiak.

Celková tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Produktívna noc Slovákov v AHL, získali dohromady päť bodov