Geniálny ťah? Tréner CSKA Moskva v predĺžení druhý raz odvolal brankára, opäť vyhrali

Tréner Sergej Fjodorov na lavičke CSKA Moskva. (Autor: Twitter HC CSKA Mosvka)
TASR|7. dec 2021 o 22:52

Netradičný ťah trénerovi vyšiel už v druhom predĺžení za sebou.

MOSKVA. V nadnárodnej KHL sa hráči CSKA Moskva tešili už po druhý raz z triumfu po tom, ako strelili rozhodujúci gól v predĺžení.

V oboch prípadoch sa tak stalo po kurióznej situácii, keď ich tréner Sergej Fjodorov odvolal brankára a jeho tím tak mal na ľade štyroch hráčov oproti trom korčuliarom súpera.

V zámorskej NHL platí pravidlo, že ak tím odvolá v predĺžení brankára a inkasuje, nepripočíta sa mu bod za remízu v riadnom hracom čase. V Rusku toto pravidlo neplatí.

"Ak sa problém dostane na úroveň klubových lídrov, alebo generálnych manažérov a budú chcieť zmeniť pravidlá v tejto časti, tak o tom budeme diskutovať.

Zatiaľ nemáme v pláne meniť pravidlá, ale vždy je to vecou diskusie a dodržiavania športových predpisov," citoval portál RIA Novosti Sport šéfa rozhodcovskej komisie Alexeja Anisimova.

Fjodorov sa k netradičnému kroku odhodlal v pondelkovom zápase na ľade mestského rivala Dinama Moskva.

Po tom, čo sa domáci dopustili zakázaného uvoľnenia, odvolal tréner CSKA z bránky Ivana Fedotova a Nikita Nesterov vzápätí po vhadzovaní rozhodol o triumfe 3:2.

Predtým v domácom zápase 2. decembra rozhodol po podobnej situácii o triumfe CSKA útočník Michail Grigorenko.

"Fjodorov si to môže dovoliť, jeho mužstvo je na prvom mieste. Nemyslím si, že to bude praktizovať v play off, aj keď je pravda, že tam sa predĺženie nehrá 3 na 3. Ale aj keby sa hralo, nedovolil by si to," uviedol pre championat.com hokejový expert Leonid Weisfeld.

Súvisiace články