Dva Okuliarove góly Hradcu k výhre nestačili. Třinec prehral v Prahe po predĺžení

Momentka zo zápasu Liberec - Hradec Králové.
Momentka zo zápasu Liberec - Hradec Králové. (Autor: Twitter/Mountfield HK)
TASR|29. okt 2023 o 19:55 (aktualizované 29. okt 2023 o 20:56)

Okuliar nazbieral v 15 zápasoch sezóny už 12 gólov a štyri asistencie.

PRAHA. Slovenský hokejový útočník Oliver Okuliar strelil dva góly, no jeho Mountfield HK prehral na ľade Liberca 4:5. Dvadsaťtriročný krídelník nazbieral v 15 zápasoch sezóny už 12 gólov a štyri asistencie.

Z výhry sa netešil ani Libor Hudáček, ktorý prihral na dva góly pri prehre Třinca na ľade Sparty Praha 2:3 po predĺžení.

Jednu asistenciu zaznamenal aj jeho spoluhráč Marko Daňo.

Dve gólové prihrávky si pripísal obranca Peter Čerešňák a pomohol tak k triumfu Pardubíc na ľade Kladna 6:2.

Tomáš Marcinko prispel gólom k triumfu Komety Brno nad Karlovými Varmi 3:0, Silvester Kusko skóroval pri výhre Olomouca nad Českými Budějovicami 5:2.

Gól dal aj Pavol Skalický, no jeho Boleslav prehrala vo Vítkoviciach 2:3. Asistoval mu Róbert Lantoši, na druhej strane si pripísal prihrávku na víťazný gól Juraj Mikuš.

Česká extraliga - 12. kolo:

Kladno - Pardubice 2:6 (0:1, 2:1, 0:4)

Góly: 27. Tralmaks, 29. Klepiš - 20. Hyka (Čerešňák), 24. Říčka, 42. Kousal, 44. Hyka, 48. Vondráček, 59. Hyka (Čerešňák)

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Góly: 4. Najman, 8. Dvořák, 23. Filippi, 29. Bulíř, 45. Budík - 26. Miškář, 36. Okuliar, 55. Okuliar, 58. Lalancette

Sparta Praha - Oceláři Třinec 3:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Kestner, 19. Moravčík, 62. Kestner - 1. Nestrašil (Hudáček), 57. Nestrašil (Daňo, Hudáček)

Olomouc - České Budějovice 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 17. Plášek, 31. Navrátil, 36. Nahodil, 46. Kusko, 59. Macuh - 26. Ordoš, 33. Pýcha

Kometa Brno - Karlovy Vary 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 9. Ščotka, 21. Marcinko, 31. Holík

Mladá Boleslav - Vítkovice Ridera 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 5. Skalický (Lantoši), 43. Pláněk - 12. Raskob, 40. Krieger, 59. Lakatoš (Mikuš)

Plzeň - Litvínov 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 22. Jansa, 26. Malák, 35. Laakso, 51. Söderlund (Holešinský), 59. Laakso - 30. O. Kaše, 59. Kirk

Tabuľka českej ligy

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Dva Okuliarove góly Hradcu k výhre nestačili. Třinec prehral v Prahe po predĺžení