Za Třinec skórovali traja Slováci, Buček nebodoval. Asistoval aj brankár Konrád

Branislav Konrád.
Branislav Konrád. (Autor: facebook/HC Olomouc)
Sportnet, TASR|16. okt 2022 o 21:26

Koch dvomi gólmi zariadil výhru proti Kladnu.

PRAHA. Hokejisti Vítkovíc vyhrali v nedeľnom zápase 11. kola českej extraligy nad Kladnom 2:0. O oba góly domácich sa postaral Slovák Patrik Koch.

Po dvoch bezgólových tretinách otvoril Koch skóre v 42. minúte, ďalší gól strelil už o 83 sekúnd neskôr.

Vítkovice si tak upevnili post lídra pred Pardubicami, ktoré strácajú na druhom mieste jeden bod a v nedeľu vyhrali nad Libercom 1:0 po predĺžení. O jediný gól sa postaral Lukáš Radil, ktorému asistoval Peter Čerešňák.

Slováci mali výrazný podiel aj na výhre Třinca, ktorý zdolal Spartu Praha 4:2. Patrik Hrehorčák, Libor Hudáček a Tomáš Marcinko vsietili tri góly domácich a pri štvrtom asistoval Marko Daňo. Samuel Buček ako nová posila nebodoval.

Do kanadského bodovania sa zapísal v dueli medzi Olomoucom a Brnom (2:3) aj slovenský brankár Branislav Konrád, ktorý asistoval pri druhom góle domácich.

Jeho krajania mali podiel aj na výhre hostí - ich prvý gól vsietil Andrej Kollár a v bránke ich podržal Marek Čiliak.

Česká hokejová extraliga - 11. kolo:

Mladá Boleslav - Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 40. Pajer, 60. Lev (Cingeľ)

Plzeň - Litvínov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Schleiss, 20. Malat, 40. Kodýtek, 47. Dvořák - 11. Demel (Sukeľ), 30. Gut, 51. Hlava

/Matej Tomek (Litvínov) odchytal celý zápas/

Olomouc - Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 16. Rašner, 38. Ondrušek (Konrád) - 12. Kollár, 26. Strömberg, 33. Flek

/Branislav Konrád odchytal celý zápas - Marek Čiliak odchytal celý zápas/

Pardubice - Liberec 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 63. Radil (Čerešňák)

Oceláři Třinec - Sparta Praha 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 28. Hrehorčák, 38. L. Hudáček, 46. Marcinko, 51. Růžička (Daňo) - 22. Thorell, 32. Horák

Karlove Vary - České Budějovice 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 19. Koblasa, 22. Černoch, 42. Hladonik (Gríger), 46. Jiskra - 16. Koláček (z tr. strieľania), 26. Pech, 59. Hanzl

Vítkovice - Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 42. a 43. Koch

Tabuľka českej extralige

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Za Třinec skórovali traja Slováci, Buček nebodoval. Asistoval aj brankár Konrád