Utorok, 11. mája, 2021Meniny má Blažena

Kluby dostali výnimku. V Česku bude hokejové finále s divákmi

Hokejisti Třinca. (Autor: facebook/HC Oceláři Třinec)
TASR, SITA|17. apr 2021 o 12:16

Na tribúny sa dostane 300 šťastlivcov.

PRAHA. Finále play off českej hokejovej extraligy medzi Třincom a Libercom bude môcť na štadiónoch sledovať až 300 fanúšikov s negatívnym PCR testom.

Vyplniť tiež musia čestné prehlásenie zo základnými údajmi a v hľadisku smú sedieť len s nasadeným respirátorom a minimálne dva metre od ostatných osôb.

Kluby informovali o výnimke od ministerstva zdravotníctva na svojich weboch.

Séria o Masarykov pohár odštartuje v nedeľu v Třinci. Vstupenky sú k dispozícii pre majiteľov permanentiek, pre ktorých klub zorganizoval aj testovanie.

Dres Třinca si oblieka pätica slovenských hokejistov - obranca Martin Gernát a útočníci Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Tomáš Marcinko a Miloš Roman.

V Liberci sa bude hrať prvý zápas až budúci štvrtok. Informácie o vstupenkách klub zverejní v najbližších dňoch. V jeho kádri figuruje dvojica Slovákov - obranca Mislav Rosandič a útočník Dávid Griger.

Zápasy hokejovej extraligy sa pre pandemickú situáciu doteraz hrali pred prázdnymi tribúnami. Liberec sa snažil získať výnimku už na semifinále, no uspel až teraz v spolupráci s Národnou športovou agentúrou.

Súvisiace články