Prešov po kanári vyplienil Bystricu. Bokroš vybil klin klinom

Bystrica doma prehrala s Prešovom na nulu. (Autor: TASR/Ján Krošlák)
Matej Kubove|5. dec 2021 o 23:05

Banská Bystrica hrala doma po 644 dňoch.

BANSKÁ BYSTRICA. Krst, aký si Banskobystričania nechceli ani predstaviť, sa uskutočnil.

Na domáci zápas v zrekonštruovanom štadióne pod Urpínom nastúpili hráči HC '05 prvýkrát od 1. marca 2020, teda po 644 dňoch. Nestrelili však ani gól a prišli na úkor Prešova o všetky body.

Pred 21 mesiacmi a štyrmi dňami "barani" porazili Poprad (5:3).

Dva góly strelili Joona Jääskeläinen a Jordan Hickmott, druhý menovaný zaznamenal posledný presný zásah na tomto štadióne, posledný trest dostal za zdržiavanie hry Ján Brejčák.

Zo súčasného kádra si to pamätajú len Ivan Ďatelinka, Michal Kabáč, Gilbert Gabor a Miloš Bubela.

Stará-známa bezgólová pesnička

„Bola to stará-známa pesnička, nevedeli sme dať gól,“ zhrnul zápas útočník Michal Kabáč. Banská Bystrica sa výrazne trápila v koncovke, padla na ňu deka a nevie sa z nej postaviť. Hokejistov nenabudil ani návrat domov.

„Motivácie bolo dostatok, chalani boli plní energie. Tešili sa z arény a toho, že hráme konečne doma. Po poslednom zápase sme potrebovali niečo ukázať.

Hlavne sme si predstavovali, že dáme nejaké góly. Šance máme skoro každý zápas, ale musíme sa nastaviť v hlavách, aby sme ich premieňali,“ nadviazal Miloš Bubela.

„Všetci sme sa tešili, že sme doma a snažili sme sa otočiť tú nepriazeň, ktorú máme. Musíme však ďalej hľadať cestu ako to zvrátiť. Už je to dlho a niečo sa musí stať.

Momentálne sme v situácii, že keď prvá lajna nedá gól, ostatní sa nevedia chytiť. Musí to niekto zobrať na seba a ukázať ostatným aké jednoduché je to dávať góly,“ pokračoval Kabáč.

Strelecká kríza trvá desať zápasov

Dočasný hlavný tréner Ivan Droppa nemohol vyčítať svojim zverencom bojovnosť a srdce, to na góly nestačilo.

„Zo šancí, ktoré sme mali, jeden alebo dva góly mali padnúť. Strelecká kríza je tu už minimálne desať zápasov. Dnes sme mali len 24 striel za celé stretnutie. Čím častejšie budeme strieľať, tým viac gólov bude padať.

Nevravím, že budeme vyhrávať každý zápas, ale keď sa budeme pokúšať, tak to tam určite padne. Ďalšia vec je, že my sme šance mali, len hráči, ktorí majú puk, sú zodpovední, aby tú príležitosť využili čo najlepšie.

Bohužiaľ, nevychádza to. V tréningoch skúšame všeličo, ale keď to máme využiť, tak to nevyužijeme,“ nechal sa počuť.

Ivan Droppa. (Autor: TASR/Ján Krošlák)

Aj počas hry púšťali v reproduktoroch povzbudzovanie fanúšikov. Niektorí to vnímali, iní nie:

„Je to smutné, videli ste to sami. Po minulej sezóne by som neveril, že sa to ešte zopakuje. Môžeme len veriť a dúfať, že čo najskôr pustia aspoň nejaký počet divákov,“ doplnil Droppa.

Je Welychka expertom na Banskú Bystricu?

Kanadský útočník Bret Welychka nasúkal Banskobystričanom hattrick a pridal aj jednu asistenciu v prvom zápase tohto ročníka, teraz pridal víťazný zásah pri výhre 3:0 a zároveň to bol prvý presný zásah na prerobenom štadióne.

Bilancia 4+1 za dva zápasy sa javí parádne, ako expert na „Baranov“ sa ale necíti: „Nie, to nie som,“ smial sa Welychka.

„Dôležité bolo, že sme sa rýchlo zapísali do streleckej listiny proti kvalitnému súperovi. Očakávali sme, že na nás vyletia, ale zvládli sme úvod. Ísť do vedenia hlavne v zápasoch vonku je vždy dôležité.

Myslím si, že môžeme byť celkovo spokojní, neinkasovali sme žiadny gól, podržal nás brankár. Dáva nám veľkú pohodu a môžeme sa na neho spoľahnúť. Boli tam nedostatky, no vieme o nich a sme schopní ich napraviť,“ zhodnotil.

Klin sa klinom vybíja

Prešov v piatok prehral vysoko 0:6 proti Liptovskému Mikulášu. Teraz pre zmenu udržal čisté konto on: „Klin sa klinom vybíja,“ výstižne poznamenal tréner Ernest Bokroš.

„Som veľmi rád, že po kanári v Liptovskom Mikuláši sme podali disciplinovaný a organizovaný hokej. Celý tím zabral a tri body z Banskej Bystrice si veľmi vážime.

Priznám sa totiž, že som sa trochu obával toho, aby na nás súper nevyletel vzhľadom na to, že hrá po dlhom čase doma, ale zvládli sme to. Pomohol nám prvý gól.“

Zrekonštruovaný štadión v Banskej Bystrici. (Autor: TASR/Ján Krošlák)

Jeho mužstvo porazilo Banskú Bystricu vo všetkých troch doterajších duelov, vždy to bolo v riadnom hracom čase:

„Nepovedal by som, že nám tento súper sedí. My sme sa po prehre v Mikuláši nachystali poctivo, rozobrali sme súpera a povedali si nejaké veci, takže sme boli viac sústredení a viac chceli vyhrať,“ dodal Bokroš.

Prvé zápisy na vynovenom zimnom štadióne v Banskej Bystrici

Gól: Bret Welychka

Asistencia: Viliam Čacho

Vyhraté buly: Alex Tamáši

Strela zablokovaná: Gilbert Gabor

Strela mimo bránku: Marek Zagrapan

Strela na bránku: Bret Welychka

Vylúčenie: Ivan Ďatelinka

Zákrok brankára: Filip Belányi

Tabuľka

Súvisiace články