Stál po boku Oremusa. Nitra našla náhradu za Stavjaňu, v klube strávil niekoľko rokov

Tréner Nitry Andrej Kmeč.
Tréner Nitry Andrej Kmeč. (Autor: TASR)
TASR|7. jún 2024 o 17:16

Len nedávno ukončil zmluvu v Slovane.

NITRA. Novým trénerom HK Nitra sa stal Andrej Kmeč. Na striedačke majstra uplynulého ročníka Tipos extraligy nahradí Antonína Stavjaňu. Nitra o tom informovala na svojom webe.

Kmeč v uplynulej sezóne pôsobil ako asistent trénera Petra Oremusa vo Zvolene a potom aj v Slovane Bratislava.

Zmluvu so Slovanom mal aj na nasledujúci ročník, ale s klubom sa dohodol na ukončení zmluvy.

V Nitre strávil bývalý hokejista prevažnú časť profesionálnej kariéry, ukončil ju v roku 2014. V štruktúrach „corgoňov“ odštartoval aj svoju trénerskú púť.

Po dvoch rokoch v pozícii asistenta prevzal kormidlo ako hlavný kouč v sezóne 2016/17 a Nitru doviedol až k zisku strieborných medailí.

Tandem na lavičke tvoril tiež so Stavjaňom, pričom táto spolupráca pramenila v bronz a následne ďalšie striebro.

"Som rád, že sa veci napokon vyvinuli takto a Andrej sa uvoľnil spod zmluvy, ktorú mal so Slovanom. Vďaka tomu sa otvorila cesta na jeho angažovanie k nám.

Po konci trénera Stavjaňu sme hľadali hlavného trénera a sme radi, že sa naskytla táto možnosť. Veci do seba dobre zapadli, Andreja tak môžeme znova privítať u nás.

Poznáme sa veľmi dobre a takisto dobre poznáme aj jeho prácu. Za štyri sezóny nabral nové skúsenosti po boku Peťa Oremusa, takisto získal nové poznatky aj v reprezentačnej osemnástke.

Prichádza do stabilizovaného realizačného tímu, ktorý ostal celý pokope. Bez problémov tam zapadne, s každým sa dobre pozná.

Je z Nitry a boli by sme radi, keby sa mu darilo dlhé obdobie. Radi by sme mali slovenského trénera priamo z nášho mesta," povedal pre klubový web prezident Nitry Miroslav Kováčik.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Stál po boku Oremusa. Nitra našla náhradu za Stavjaňu, v klube strávil niekoľko rokov