Smrť hokejistu v Anglicku má dohru, polícia údajne zadržala bývalého hráča Spišskej Novej Vsi

Matt Petgrave v drese Spišskej Novej Vsi.
Matt Petgrave v drese Spišskej Novej Vsi. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|14. nov 2023 o 18:39

Incident sa odohral 28. októbra počas zápasu britského Challenge Cupu.

BRATISLAVA. Polícia v Anglicku zadržala jedného muža pre podozrenie zo zabitia v prípade úmrtia amerického hokejistu Adam Johnsona.

Meno muža nezverejnili, no hráč Nottinghamu Panthers zomrel po zásahu korčuľou do krku od Matta Petgravea z tímu Sheffield Steelers.

"Naše vyšetrovanie sa začalo bezprostredne po tragédii a odvtedy vykonávame rozsiahle pátranie, aby sme dali dokopy udalosti, ktoré viedli k smrti Johnsona," zverejnil podľa AP Becs Horsfall, vedúci detektív polície v grófstve South Yorkshire.

"Smrť Adama vyvolala otrasy v mnohých komunitách, od našich miestnych obyvateľov tu v Sheffielde až po fanúšikov ľadového hokeja na celom svete.

Vieme, že tieto komunity od nás budú očakávať, že toto vyšetrovanie budeme riešiť s rovnakou profesionalitou, férovosťou a citlivosťou ako ktorékoľvek iné.

Budeme požadovať, aby sa verejnosť zdržala komentárov a špekulácií, ktoré by mohli brániť tomuto procesu.

Naše myšlienky zostávajú so všetkými, ktorých sa tento ničivý incident týka, keďže vyšetrovania pokračujú,“ dodal.

Johnson zomrel na následky zranenia, ktoré utrpel počas zápasu britského Challenge Cupu 28. októbra. V minulosti odohral aj 13 zápasov v NHL za Pittsburgh Penguins.

Petgrave pôsobil v sezóne 2021/22 v HK Spišská Nová Ves, za ktorú odohral 34 zápasov a nazbieral 29 bodov (9+20).V Sheffielde je druhú sezónu.

Ak by si Petgrave vypočul verdikt vinný, nebol by to v hokeji precedens.

Za zabitie už odsúdili v Taliansku Giacinta Boniho, ktorý 14. januára 1992 udrel na ľade do hrude Mirana Schrota, ktorý následne zomrel na zástavu srdca. Boni vinu priznal.

Za činy na ľade odsúdili aj dvoch hráčov NHL. V roku 2000 dostal Marty McSorley trest na 18 mesiacov podmienečne za útok smrtiacou zbraňou po údere hokejkou na hlavu Donalda Brasheara.

V roku 2004 sa Todd Bertuzzi priznal k napadnutiu, keď na ľade zozadu schmatol a udrel Stevea Moorea. Prijal trest 80 hodín verejnoprospešných prác.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Smrť hokejistu v Anglicku má dohru, polícia údajne zadržala bývalého hráča Spišskej Novej Vsi