Hirscher vyhral slalom v Santa Caterine, Žampa vypadol v 1. kole

Adam Žampa odjazdil rozhodne aj vydarenejšie preteky, ako tie v Santa Caterine.
Adam Žampa odjazdil rozhodne aj vydarenejšie preteky, ako tie v Santa Caterine. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. jan 2016 o 14:05

Slovenským lyžiarom sa v talianskom stredisku pri trojkráľovom slalome príliš nedarilo.

SANTA CATERINA. Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher sa stal víťazom stredajšieho slalomu Svetového pohára v Santa Caterine.

Obhajca veľkého glóbusu triumfoval v talianskom stredisku s náskokom 21 stotín pred Nórom Henrikom Kristoffersenom a vďaka zisku 100 bodov sa vrátil na čelo celkového poradia SP.

Tretí skončil so stratou 32 stotín po prvom kole vedúci Rus Alexander Chorošilov.

Hirscher bol po prvom kole tretí so stratou 11 stotín práve na Chorošilova.

V druhom predviedol agresívnu jazdu a najrýchlejší čas kola ho katapultoval na najvyšší stupienok. Hirscher slávil celkovo 36. triumf v prestížnom seriáli a v historických tabuľkách vyrovnal zápis krajana Benjamina Raicha.

Slovenský lyžiar Adam Žampa vypadol už v 1. kole.

"Chcel som to pustiť od začiatku do prvej roviny, ale vo štvrtej bránke bolo trochu viac ľadu a keďže som už bol mysľou na tej rovine, pozabudol som naň a po hlúpej chybe na vnútornej lyži som vypadol. Verím, že sa to už nebude opakovať," uviedol Adam Žampa v reakcii na svoj predčasný koniec v Santa Caterine.

Žampa v tejto sezóne SP v slalome bodoval zatiaľ iba pred Vianocami v talianskej Madonne, kde skončil pätnásty.

Druhý slovenský pretekár v Santa Caterine Matej Falat sa s vysokým číslom 74 prepracoval na 40. priečku, ale do 2. kola nepostúpil.

Slalom v Santa Caterine bol náhradou za zrušené podujatie v Záhrebe.

6. Daniel Yule (Švaj.) +1,25

..........................................................

40. Matej Falat +3,48 v 1. kole - nepostúpil do 2. kola, Adam Žampa (SR) nedokončil 1. kolo