Hirscher rozdrvil konkurenciu, vyhral s tretím najvyšším náskokom histórie

Marcel Hirscher nedal v nedeľu nikomu zo svojich súperov ani najmenšiu šancu.
Marcel Hirscher nedal v nedeľu nikomu zo svojich súperov ani najmenšiu šancu. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. mar 2015 o 14:36

Jediný Slovák na štarte Adam Žampa obsadil v prvom kole 41. miesto a medzi elitnú tridsiatku nepostúpil.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher suverénne triumfoval v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen.

Deň pred svojimi 26. narodeninami súhrnným časom 2:43,23 min odsunul na druhé miesto domáceho Felixa Neureuthera s výraznou stratou 3,28 s. Tretí skončil ďalší Rakúšan Benjamin Raich (+3,44).

Hirscher si upevnil post lídra celkovej klasifikácie seriálu.

Na čele sa s prehľadom usadil už po prvom kole. So štartovým číslom 4 predviedol dynamickú jazdu a vypracoval si odstup takmer dvoch sekúnd na krajana Benjamina Raicha.

V druhom kole svoj náskok ešte zvýraznil. Dosiahol jubilejné 30. víťazstvo vo Svetovom pohári, z toho štrnáste v obrovskom slalome.

"Bol som si vedomý toho, že môj náskok z 1. kola je dostatočne veľký. Tréneri ma však nabádali k tomu, že môžem ešte zrýchliť, lebo trať druhého kola mi môže sedieť viac," vravel Hirscher pre Eurosport.

"To sa aj stalo. Potvrdil som dobrú formu, ale je neuveriteľné, aký čas som dosiahol," dodal.

Náskok 3,28 s je tretím najvýraznejším v histórii tejto disciplíny. Iba Švéd Ingemar Stenmark dokázal dvakrát v sezóne 1978/79 deklasovať konkurenciu výraznejšie.

Rekordom je náskok 4,06 sekundy na Juhoslovana Bojana Križaja zo dňa 4. februára 1979 v Jasnej.

Hirscher má v celkovom poradí Svetového pohára náskok 188 bodov pred Nórom Kjetilom Jansrudom.

Jediný Slovák na štarte Adam Žampa zaostal v prvom kole za Hirscherom až o 5,37 sekundy. Obsadil 41. miesto a do druhého kola medzi elitnú tridsiatku nepostúpil.

67. Adam Žampa (SR) 77

Domov»Zimné športy»Hirscher rozdrvil konkurenciu, vyhral s tretím najvyšším náskokom histórie