Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hingisová sa vracia, zo Siene slávy a s Hantuchovou

Martina Hingisová má 32 rokov. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|16. júl 2013 o 19:24

Čerstvá členka Medzinárodnej tenisovej siene slávy sa vracia k aktívnej činnosti.

BRATISLAVA. „Ďakujem tenisu. Dal mi celý svet,“ povedala len pred pár dňami Martina Hingisová. Za obrovskú poctu považuje, že sa už ako tridsaťdvaročná dostala do tenisovej Siene slávy.

Napriek tomu sa však rozhodla, že si chce ešte zahrať medzi profesionálkami. Pred šiestimi rokmi jej prvý návrat dopadol šokom. Síce sa dostala v rebríčku na skvelé šieste miesto, ale jej vystúpenie sa skončilo nečakane, keď ju usvedčili z užitia kokaínu.

Zatiaľ len jeden turnaj

Tentoraz sľubuje, že to bude iné. Hrať bude štvorhru a zatiaľ sa vracia len na kalifornský turnaj v Carlsbade, kde sa predstaví po boku Daniely Hantuchovej.

„Pred rokmi som tam vyhrala dvojhru aj štvorhru. Poctivo trénujem a cítim sa skvele,“ povedala americkým médiám rodáčka z Košíc.

Hingisová patrila na začiatku tisícročia medzi najlepšie hráčky. Svedčí o tom pätnásť grandslamových titulov (desať vo štvorhre) či vyše 200 týždňov na poste svetovej jednotky.

Švajčiarska tenistka podávala fantastické výkony už ako dieťa. Juniorku na French Open vyhrala už v dvanástich.

"Silou sa nikdy nemohla rovnať s vysokými hráčkami, ale predčila ich rozumom. Tým bola výnimočná," povedal o Hingisovej legendárny John McEnroe.

Prvý grandslamový titul medzi seniormi získala na Australian Open už vo veku šestnásť rokov a tri mesiace.

Za posledných 113 rokov sa to nikomu v podobnom veku nepodarilo. Celkovo bol pre ňu rok 1997 výnimočný. Súperky zdolávala ľahko a nechýbalo veľa, aby vyhrala všetky štyri grandslamy. Prehrala len vo finále Roland Garros proti Ive Majoliovej.

Motiváciou matka

„Mojou najväčšou motiváciou bola mama, ktorá bola tiež profesionálnou hráčkou,“ spomínala Hingisová. Práve matka Melania Molitorová stála za jej úspechom. K tenisu ju doviedla už vo dvoch rokoch.

Špekuluje sa, že Švajčiarka chce návratom zakryť pozornosť na osobný život, kde sa jej rozpadá manželstvo s parkurovým jazdcom Thibaultom Hutinom, ktorý ju prichytil pri nevere.

rub.jpg

Súvisiace články