Piatok, 22. októbra, 2021Meniny má Sergej

Haraslín mal skvelý rok, v Gdansku ho už dlho neudržia

Lukáš Haraslín sa teší po strelení gólu. (Autor: TASR/Marko Erd)
SITA|11. jan 2019 o 11:16

Na Haraslína sa vypytovali belgické kluby a tiež turecký Galatasaray Istanbul.

GDANSK. Mladý slovenský futbalový krídelník Lukáš Haraslín kvalitnými výkonmi v uplynulých mesiacoch nevzbudil iba pozornosť fanúšikov Lechie Gdansk, ktorí ho v hlasovaní označili za hráča roka.

Talentovaného 22-ročného rodáka z Bratislavy si medzičasom všimli aj v mnohých renomovaných európskych ligách.

"Môžem potvrdiť, že o Lukáša je veľký záujem, ale zatiaľ nemáme žiadne konkrétne ponuky," povedal športový riaditeľ Lechie Janusz Melaniuk pre Przeglad Sportowy.

Podľa uvedeného zdroja sa na Haraslína vypytovali belgické kluby a tiež turecký Galatasaray Istanbul.

Ak by slovenský legionár opustil klub z Trojmesta už v zime, možnou náhradou v Lechii by mohol byť jeho krajan Martin Košťál, ktorý momentálne hráva za konkurenčnú Wislu Krakov.

V Gdansku pôsobí aj ďalší Slovák - brankár Dušan Kuciak. Tridsaťtriročnému účastníkovi MS 2010 v JAR končí aktuálna zmluva 30. júna, funkcionári "bielo-zelených" však údajne pracujú na jej predĺžení.

Lechia je po jesennej časti na líderskej pozícii v poľskej Ekstraklase 2018/2019. Tento týždeň začala prípravu na jarnú časť sezóny, v ktorej by chcela svojim priaznivcom dopriať vytúženú majstrovskú trofej.

Doteraz najvyššie skončil klub z Gdansku v lige na 3. mieste ešte v roku 1956. Najväčším úspechom Lechie je triumf v Poľskom pohári ešte v sezóne 1982/1983.

Súvisiace články