Dominika Cibulková v prvom kole vybojovala ťažkú trojsetovú bitku.
Dominika Cibulková v prvom kole vybojovala ťažkú trojsetovú bitku. (Autor: SITA/AP)
TASR|25. jún 2013 o 21:54

Cibulková: Súperka hrala dobre, prirovnala by som ju k tenisovej stene! Všetky lopty som si musela vybojovať sama.

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Jana Čepelová sa suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Zverenka trénera Martina Zathureckého si v úvodnom kole poradila s Češkou Kristýnou Plíškovou v dvoch setoch 6:4 a 6:1.

Jej ďalšou súperkou bude vo štvrtok jedenásta nasadená Talianka Roberta Vinciová.

Vlani postúpila Čepelová na tráve All England Clubu z kvalifikácie až do 3. kola dvojhry, kde podľahla Bieloruske Victorii Azarenkovej.

Čepelová: Aj keď som prehrávala 0:3, neklesala som

Za stavu 5:1 v druhom sete premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a nadviazala na triumfy nad Kristýnou Plíškovou z turnajov v Miami i v Chiasse.

"Aj keď som v úvode zápasu prehrávala 0:3, neklesala som na duchu, pretože som hrala od začiatku veľmi dobre. Dobre som sa na dvorci pohybovala a hralo sa mi super," povedala slovenská štvorka, ktorá je na 62. mieste svetového rebríčka WTA.

Postúpila aj Cibulková

Dominika Cibulková sa rovnako ako Čepelová prebojovala do 2. kola dvojhry.

Štvrťfinalistka z roku 2011 si v 1. kole ako nasadená osemnástka poradila so skúsenou Taliankou Mariou Elenou Camerinovou po takmer trojhodinovej trojsetovej bitke 6:4, 4:6 a 6:4.

Jej ďalšou súperkou bude na tráve All England Clubu vo štvrtok Španielka Maria-Elena Torrová-Florová.

"Celkovo som sa na kurte cítila herne dobre, len sa mi nikdy nepodarilo zahrať viac dobrých lôpt za sebou, aby som v druhom sete súperku zlomila. Hrala dobre, prirovnala by som ju k tenisovej stene! Všetky lopty som si musela vybojovať sama," povedala Cibulková.

Kližan vypadol

Martin Kližan neuspel v 1. kole dvojhry mužov. Zverenec trénera Karola Kučeru prehral napriek bojovnému výkonu s nasadenou sedmičkou Čechom Tomášom Berdychom v troch setoch 3:6, 4:6 a 4:6.

Kližan počas celého zápasu nenašiel recept na kvalitne podávajúceho i returnujúceho wimbledonského finalistu z roku 2010, ktorý nedopustil zopakovanie výbuchu z vlaňajška, keď stroskotal hneď na úvod na Lotyšovi Ernestsovi Gulbisovi.

Slovenský tenista zložil Berdychovi poklonu. "Musím uznať, že Berďo hral dnes naozaj výborne. Klobúk dolu. Nedá sa ani povedať, čo rozhodlo, lebo ma prevýšil takmer po všetkých stránkach. Hral veľmi slušne od základnej čiary, pridával k tomu vynikajúci servis a ja som sa skôr ocitol na kurte ako štatista," povedal Kližan.

Hantuchová vypadla už v 1. kole

Daniela Hantuchová rovnako ako jej kolegyňa z fedcupového tímu Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole.

Zverenka španielskeho trénera Eduarda Nicolasa prehrala s nasadenou tridsaťdvojkou Češkou Klárou Zakopalovou v dvoch setoch 4:6 a 3:6.

Jej singlovým maximom na tráve All England Clubu zostáva štvrťfinále z roku 2002.

Rybáriková vypadla tiež

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenka trénera Petra Hubera prehrala s Češkou Barborou Záhlavovou Strýcovou v troch setoch 7:5, 0:6 a 1:6.

V úvodnom dejstve odvrátila dva setbaly a získala ho vo svoj prospech, v ďalšom priebehu zápasu však už uhrala iba jediný gem.

Záhlavová-Strýcová upravila vzájomnú bilanciu s Rybárikovou na 2:1, v 2. kole ju čaká Bulharka Cvetana Pironkovová.

Mertiňák z 0:2 na sety postúpil do 2. kola štvorhry

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák zvíťazili v utorňajšom zápase 1. kola štvorhry mužov nad takisto nenasadenými Španielmi Pablom Andújarom a Guillermom Garcióm-Lópezom za 234 minút 6:7 (7), 6:7 (5), 6:4, 7:5 a 6:2.

Výsledky Slovákov:

Ženy - dvojhra - 1. kolo:

Jana ČEPELOVÁ (SR) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:4, 6:1 za 67 minút

Dominika CIBULKOVÁ (14-SR) - Maria Elena Camerinová (Tal.) 6:4, 4:6, 6:4 za 168 minút

Klára Zakopalová (32-ČR) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:4, 6:3 za 85 minút

Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 5:7, 6:0, 6:1 za 142 minút

Samantha Stosurová (14-Austr.) - Anna SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:1, 6:3 za 70 minút - viac v článku

Muži - dvojhra - 1. kolo:

Tomáš Berdych (7-ČR) - Martin KLIŽAN (SR) 6:3, 6:4, 6:4 za 109 minút

Štvorhra mužov - 1. kolo:

František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) - Pablo Andújar, Guillermo García-López (Šp.) 6:7 (7), 6:7 (5), 6:4, 7:5, 6:2 za 234 minút

Domov»Tenis»Hantuchová vypadla. Čepelová postúpila, hoci prehrávala 0:3. Ďalej ide aj Cibulková