Hantuchová v 1. kole v Luxemburgu proti kvalifikantke

SITA|16. okt 2010 o 19:25

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová po sobotňajšom žrebe zatiaľ nepozná meno svojej súperky v 1. kole budúcotýždňovej hlavnej súťaže.

LUXEMBURG. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová po sobotňajšom žrebe zatiaľ nepozná meno svojej súperky v 1. kole budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour BGL BNP Paribas Luxembourg Open v Luxemburgu (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf v hale). Stretne sa totiž s niektorou z kvalifikantiek.

V osemfinálovom 2. kole by si päťka tohto podujatia Hantuchová zmerala sily s úspešnou z duelu Angelique Kerberová (Nem.) - Julia Putincevová (Rus.). Na štvrťfinále jej papierovo vychádza s voľnou kartou hrajúca jednotka "pavúka", Ruska Jelena Dementievová, proti ktorej sa síce popradskej rodáčke nezvykne dariť (skóre 4:12, z toho od roku 2006 bilancia 1:6), lenže od piatka 29-ročná Moskovčanka už má istotu miestenky na koncoročný šampionát v katarskej Dauhe a minulý týždeň v Pekingu nehýrila fyzickými a mentálnymi silami.

Dvojkou turnaja v Luxemburgu je Francúzka Aravane Rezaiová, trojkou Belgičanka Yanina Wickmayerová, štvorkou Srbka Ana Ivanovičová. Šampiónka si odnesie 280 bodov do svetového rebríčka a šek na 37 000 USD. Titul obhajuje Švajčiarka Timea Bacsinszká, táto šestka podujatia začne proti Češke Barbore Záhlavovej-Strýcovej.

Dvadsaťsedemročná Hantuchová, momentálne 30. v renkingu, bude hrať v Luxemburgu ôsmy raz. Debutovala v sezóne 2000 a pred tromi rokmi bola v miestnom finále, v ktorom nestačila na Ivanovičovú.


Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Hantuchová v 1. kole v Luxemburgu proti kvalifikantke