Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hantuchová sa potrápila, ale je v osemfinále

SITA|Publikované 29. jún 2007 o 18:09

LONDÝN 29. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 4. kola, čiže osemfinále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka, 121. ročníku majstrovstiev Anglicka na londýnskej tráve ...

LONDÝN 29. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 4. kola, čiže osemfinále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka, 121. ročníku majstrovstiev Anglicka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 11 282 710 libier). Slovenská jednotka, nasadená desiatka turnaja a rebríčková dvanástka zdolala v piatkovom súboji na dvorci číslo 13 Katarinu Srebotnikovú (22. v rebríčku WTA Tour) po tuhom boji za 124 minút 2:6, 6:3, 6:4. S 26-ročnou Slovinkou si poradila v rovnakej fáze najslávnejšieho turnaja na svete aj vlani a vo vzájomnej bilancii si udržala čistý štít (6:0). Hantuchová po hladko prehratom prvom sete v tom druhom otočila vývoj, keď bola útočnejšou z oboch aktérok na dvorci a v štatistike víťazných úderov celkovo jednoznačne dominovala 52:26. V rozhodujúcom treťom sete utiekla súperke z 3:3 na 5:3 a v závere pri svojom podaní využila druhý mečbal.

Hantuchovej najbližšou súperkou bude jedna zo spolufavoritiek na celkový triumf - Američanka Serena Williamsová (bilancia 1:5), ktorá turnaj na posvätnej tráve vyhrala v rokoch 2002 a 2003. Wimbledonským maximom 24-ročnej rodáčky z Popradu je zatiaľ štvrťfinále z roku 2002 (podľahla v ňom práve S. Williamsovej), prípadným triumfom nad Američankou by ho teraz vyrovnala.

Dvojhra žien - 3. kolo:

• Daniela Hantuchová (10-SR) - Katarina Srebotniková (19-Slovin.) 2:6, 6:3, 6:4 za 124 minút

V prvom sete slovenská tenistka zaspala úvod. Skúsená Slovinka jej po dvoch brejkoch odskočila na 4:1. Za tohto stavu viedla Slovenka pri súperkinom podaní 40:0, ale hráčka žijúca v arabskom Dubaji všetky tri brejkbaly odvrátila a zvýšila na 5:1. Slovinská tenistka napokon vyhrala prvý set, v ktorom urobila iba 5 nevynútených chýb (Slovenka 12) hladko 6:2. V druhom dejstve sa karta obrátila. Po veľkom boji Hantuchová v tretej hre zachránila svoj servis a vzápätí zvýšila na 3:1. Výhodu jedného brejku si potom udržala až do konca setu a vyhrala ho 6:3. Hneď v úvode tretieho setu popradská rodáčka po druhý raz v stretnutí vzala súperke podanie a po chvíli to potvrdila na 2:0. Potom však prišli kritické chvíle, keď za stavu 2:1 odvracala dva brejkbaly, ale svoje podanie napokon ustála. V šiestom geme sa však už Srebotniková radovala z premeneného brejkbalu a vyrovnala na 3:3. Slovenka kontrovala rebrejkom a vzápätí zvýšila na 5:3. Slovinka ešte znížila, ale slovenská jednotka napokon vyhrala, keď pri svojom podaní premenila druhý mečbal.