Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Hantuchová prehrala v Carlsbade s Radwaňskou

(Autor: SITA/AP)
TASR|2. aug 2013 o 08:15

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom Carlsbade.

CARLSBAD. Zverenka španielskeho trénera Eduarda Nicolasa podľahla nasadenej dvojke Poľke Agnieszke Radwaňskej v dvoch setoch 3:6 a 3:6. Na tomto podujatí utrpela so svetovou štvorkou tretiu prehru v rade. V roku 2011 na ňu nestačila vo štvrťfinále a v auguste 2010 v semifinále. Vo vzájomnej bilancii je to po štvrtku 2:6.

Hantuchovej sa v poslednom období proti sestrám Radwaňským nedarí, minulý týždeň v Stanforde prehrala v 2. kole s Aginou mladšou sestrou Urszulou.

V Carlsbade ešte pokračuje vo štvorhre po boku bývalej svetovej jednotky Švajčiarky Martiny Hingisovej, ktorá sa vrátila do kolotoča WTA po takmer šesťročnej pauze. Za účinkovanie vo dvojhre si Hantuchová vďaka triumfu 6:0, 6:0 nad Rakúšankou Tamirou Paszekovou v 1. kole odnáša z Kalifornie prémiu 10.700 dolárov a 40 bodov do svetového rebríčka.

Agnieszka Radwaňská si napravila chuť po nedeľňajšej finálovej prehre so slovenskou jednotkou Dominikou Cibulkovou v Stanforde.

"Prvý zápas na každom turnaji je vždy zradný. Podmienky v Carlsbade sú predsa len trochu iné ako v Stanforde. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na odskok loptičiek a na tunajší kurt. V druhom sete a najmä v závere zápasu som už hrala oveľa lepšie," povedala pre oficiálnu stránku WTA Radwaňská, ktorá v dueli o postup do semifinále nastúpi proti Austrálčanke Samanthe Stosurovej.

Do štvrťfinále postúpila aj jej mladšia sestra Urszula po trojsetovom víťazstve nad Srbkou Jelenou Jankovičovou. Medzi elitnou osmičkou nebude chýbať ani Jankovičovej krajanka a Cibulkovej premožiteľka z 1. kola v Carlsbade Ana Ivanovičová.

dvojhra - 2. kolo:

Agnieszka Radwaňská (2-Poľ.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:3, 6:3

Súvisiace články