Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Hantuchová musí hrať odvážne, myslí si expert US Open

(Autor: SITA/AP)
SITA|4. sep 2013 o 13:06

Jediná šanca, ako môže Hantuchová vyhrať tento zápas, spočíva v tom, že jej súperke zlyhá forhend, alebo si nebude rozumieť so svojím podaním.

NEW YORK. Ak chce Daniela Hantuchová uspieť vo štvrťfinále dvojhry na US Open proti Viktorii Azarenkovej, musí hrať odvážne a bojovne.

Tvrdí to tenisový expert Matt Cronin vo svojej predpovedi pred stredajším programom na záverečnom grandslamovom turnaji roka v New

"Hantuchovej zatiaľ posledné víťazstvo sa zrodilo v roku 2011 a to bolo ešte v čase pred Azarenkovej prerodom v grandslamovú šampiónku. Bieloruska odvtedy dvakrát vyhrala Australian Open a v tomto roku má na tvrdom povrchu úctyhodnú bilanciu 29 víťazstiev a 1 prehra v zápasoch, v ktorých nastúpila na dvorec," upozorňuje Cronin.

Slovenku považuje za veľmi schopnú hráčku vzhľadom na to, že v tomto roku už dovŕšila tridsiatku. Vyzdvihuje jej skvelé podanie v New Yorku, ale aj pomerne istú ruku a schopnosť uvedomiť si svoje limity v hre od základnej čiary.

Napriek tomu je Azarenková po každej stránke lepšou hráčkou a to by mala ukázať aj v noci zo stredy na štvrtok SELČ.

"Jediná šanca, ako môže Hantuchová vyhrať tento zápas, spočíva v tom, že jej súperke zlyhá forhend, alebo si nebude rozumieť so svojím podaním a to ju nahlodá psychicky," myslí si expert US Open.

Azarenková vo svojich posledných dvoch zápasoch proti Francúzke Cornetovej aj Srbke Ivanovičovej musela odohrať tri sety, pričom zakaždým prehrala ten prvý. Ak by sa tak stalo aj do tretice proti Hantuchovej, nemusí to byť pre slovenskú hráčku nevýhoda.

"Hantuchová odohrala spomedzi aktívnych tenistiek najviac trojsetových zápasov, až 260. Ochota bojovať na dvorci jej teda určite nechýba," pripomína Cronin.

Ženské štvrťfinále medzi Azarenkovou a Hantuchovou zaradili ako tretí zápas stredajšieho programu na ústredný newyorský dvorec Arthur Ashe Stadium so začiatkom už vo štvrtok o 1.00 h SELČ.

Súvisiace články