Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Hantuchová motivovaná a zvedavá na atmosféru

SITA|Publikované 31. júl 2008 o 12:05

BARCELONA 31. júla (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa pripravuje na svoju druhú účasť na OH v barcelonskej Akadémii Emilia Sáncheza-Vicaria a Sergia Casala pod vedením kouča Ángela Giméneza ...

BARCELONA 31. júla (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa pripravuje na svoju druhú účasť na OH v barcelonskej Akadémii Emilia Sáncheza-Vicaria a Sergia Casala pod vedením kouča Ángela Giméneza (spoločne cestujú z Bratislavy do čínskej metropoly v nedeľu 3. augusta) a so sparingom Albertom Portasom. Dvadsaťpäťročná popradská rodáčka, ktorá pred štyrmi rokmi v Aténach vo dvojhre prehrala v 2. kole so Švajčiarkou Patty Schnyderovou 6:3, 1:6, 4:6 a vo štvorhre po boku Janette Husárovej (predstavia sa aj teraz v Pekingu) so švajčiarskym párom Myriam Casanovová, Schnyderová 3:6, 4:6, stavia vo svojej športovej hierarchii OH veľmi vysoko. "Vďaka nim hrám tenis. Pred dvadsiatimi rokmi som ako malé dievčatko videla triumf Miloslava Mečířa v Soule a požiadala som rodičov, aby mi kúpili raketu," cituje D. Hantuchovú internetový portál televíznej stanice Eurosport.

Držiteľku troch singlových trofejí z okruhu WTA zastavila v polovici apríla únavová zlomenina pätnej kosti pravej nohy. Od wimbledonského návratu prehrala tri oficiálne stretnutia zo štyroch (zdolali ju 42., 38. a 43. hráčka rebríčka). "Musím znova nájsť rytmus, veľa trénovať a zbierať zápasovú prax. Cítim sa však veľmi motivovane a v súvislosti s Pekingom som zvedavá na atmosféru. Keď budem mať čas, rada by som si pozrela súťaže v jednom - dvoch iných odvetviach," predznamenala semifinalistka januárových grandslamových Australian Open v Melbourne, ktorá sa v propagačnej knižke objavila naštylizovaná do úlohy jachtárky.

Z nadčasovejšieho hľadiska po spomenutom zranení Hantuchová o novej skúsenosti uviedla: "Tenis má mnoho paralel so životom - takisto sa striedajú priaznivé i zlé obdobia. Dôležité je nestratiť zo zreteľa svoje ciele. Keď sa všetko darí, je to pekné, ale aj na horšie fázy treba správne reagovať. Pri súpereniach nezáleží na tom, či sa človek cíti dobre alebo zle, vždy musí bojovať. Zároveň je nevyhnutné byť verný svojim hodnotám a zostať pri zemi. Na dvorci i mimo neho. Nádherným príkladom je Roger Federer."


Súvisiace články