Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hantuchová má sen byť 24 hodín neviditeľná

SITA|Publikované 14. júl 2008 o 13:48

LONDÝN 14. júla (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová má sen byť na 24 hodín neviditeľná a môcť sledovať, čo iní ľudia robia, keď si myslia, že sú sami. Dvadsaťpäťročná popradská rodáčka to povedala ...

LONDÝN 14. júla (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová má sen byť na 24 hodín neviditeľná a môcť sledovať, čo iní ľudia robia, keď si myslia, že sú sami. Dvadsaťpäťročná popradská rodáčka to povedala v rozhovore pre nedeľňajšie vydanie britského denníka The Times. Pôvodne pritom vyrukovala s túžbou hrať ako Roger Federer.

Za najcennejší triumf vo svojej doterajšej kariére Hantuchová označila zdolanie Belgičanky Justine Heninovej na US Open 2002. Sklamanie číslo jeden nekonkretizovala: "Každú prehru sa usilujem vnímať ako skúsenosť, z ktorej sa dá poučiť. Mojou najťažšou súperkou som si ja sama. Väčšina hráčok by vám povedala to isté, pretože pôsobíme v individuálnom športovom odvetví a je to najmä boj o sebadôveru."

Semifinalistka Australian Open 2008 vyhlásila za svoju najlepšiu kamarátku na okruhu Japonku Ai Sugijamovú, s ktorou dlho hrávala štvorhru a teraz sa môžu stretnúť v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji v kalifornskom Stanforde: "Ai sa drží pri zemi a je mimo dvorca neuveriteľne milá, ale na kurte bojuje ako tigrica." Hantuchová uviedla, že v mladosti obdivovala Miloslava Mečířa: "Keď som bola ešte dievčatko, jeho víťazstvo na olympijských hrách 1988 v Soule ma inšpirovalo k tomu, že som začala s tenisom."

Na otázku, ktorú destináciu by si cestovateľsky vybrala, Hantuchová odvetila: "Poviem to takto: Kapské Mesto nasledované Kapským Mestom a po ňom Kapské Mesto. Nemôžem sa však sťažovať ani na život v Monte Carle a Rím je takisto krásny." Držiteľka troch singlových titulov prezradila aj svoju sympatiu k plodom mora na tanieri a nezaváhala pri voľbe DVD na relaxovanie v hotelovej izbe: "Som veľkou obdivovateľkou Russella Crowa a Gladiátor je mojím najobľúbenejším filmom."


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.