Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová (Autor: SITA/AP)
SITA|9. jún 2011 o 14:17

Slovenka sa v dueli o semifinále postaví proti Riskeovej.

BIRMINGHAM. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry na turnaji WTA Aegon Classic v anglickom Birminghame (International, dotácia 220 000 USD, tráva) nad Ruskou Allou Kudriavcevovou za 74 minút 6:4, 6:2.

Slovenka zopakovala tohtoročné víťazstvo nad 23-ročnou Moskovčankou z 1. kola dvojhry na turnaji WTA Family Circle Cup v americkom Charlestone z ich premiérového vzájomného súboja, ktorý popradská rodáčka vyhrala 6:1, 7:6 (3).

Vo štvrťfinále nastúpi slovenská osemfinalistka Roland Garros 2011 v Paríži proti 20-ročnej Američanke Alison Riskeovej, ktorá v 3. kole vyradila nasadenú francúzsku osmičku Aravane Rezaiovú 7:5, 6:7 (6), 6:2. Proti 105. hráčke rebríčka dvadsaťosemročná Hantuchová ešte nehrala.

Aktuálne 28. hráčka svetového rebríčka Hantuchová debutovala v Birminghame už v roku 1999, v sezóne 2001 bola v semifinále a na tento turnaj sa vrátila prvý raz od roku 2007. Vtedy ju v troch setoch zastavila vo štvrťfinále Francúzka Marion Bartoliová, o niekoľko týždňov neskôr finalistka Wimbledonu.

Postupuje aj Rybáriková

Magdaléna Rybáriková nasadená ako štrnásta zvíťazila nad Ruskou Arinou Rodionovovou za 126 minút 6:7 (1), 6:0, 6:1.

Dvadsaťdvaročná piešťanská rodáčka nevstúpila do zápasu šťastnou nohou. V prvom dejstve ťahala za kratší koniec, prehrala ho v tajbrejku, v ktorom uhrala iba jediný bod. Druhý set bol však jednoznačne jej záležitosťou a súperke uštedrila "kanára". V rozhodujúcom dejstve nepripustila Rybáriková žiadnu drámu, keď Rodionovovej dovolila získať iba jednu hru.

Vo štvrťfinále si Rybáriková zmeria sily s Nemkou Sabine Lisickou. Už teraz má istotu 70 bodov do renkingu WTA a šeku na 5000 dolárov. Zverenkyňa Martina Hromeca Rybáriková, 69. v počítačovom poradí, získala v Birminghame titul v sezóne 2009 (vo finále prekonala Číňanku Na Li), vlani prehrala v osemfinále s kazašskou reprezentantkou Sesil Karatančevovou.

Dvojhra - 3. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová (SR-4) - Alla Kudriavcevová (Rus.-16) 6:4, 6:2 za 74 minút

Magdaléna Rybáriková (SR-14) - Arina Rodionovová (Rus.) 6:7 (1), 6:0, 6:1 za 126 minút

Mirjana Lučičová (Chor.) - Andrea Hlaváčková (ČR) 6:2, 7:6 (4)

Alison Riskeová (USA) - Aravane Rezaiová (Fr.-8) 7:5, 6:7 (6), 6:2

Šuaj Pcheng (Čína-3) - Heather Watsonová (V. Brit.) 7:6 (1), 6:1

Sabine Lisická (Nem.) - Tamira Paszeková (Rak.) 7:6 (1), 6:4

Ana Ivanovičová (Srb.-2) - Rebecca Marinová (Kan.-13) 6:3, 6:2

Marina Erakovicová (N. Zél.) - Sara Erraniová (Tal.-7) 5:7, 6:4, 6:3