Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Višňovský: Halákov manažér? Naposledy mi roztrhal zmluvu pred očami

Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|2. nov 2016 o 09:10

Na Svetovom pohári bol Jaroslav Halák najväčšou brankárskou hviezdou. Teraz sa ho snažia v klube vymeniť.

BRATISLAVA. Pred mesiacom žiaril na Svetovom pohári v Toronte. Brankár Jaroslav Halák počúval samé chvály.

„Vekom sa zlepšuje. Na tomto turnaji hral najlepšie, ako som ho kedy videl. Je jedným zo základných kameňov nášho úspechu,“ vyhlásil manažér Tímu Európy Miroslav Šatan.

Aj vďaka 31-ročnému Bratislavčanovi skončili Európania na nečakanom druhom mieste. „Užil som si každú minútu a dokázal si, že na to mám,“ vravel Halák.

Pred začiatkom sezóny v NHL sa čakalo, že vydarený turnaj mu pomôže zlepšiť pozíciu aj v jeho klube New York Islanders. Nestalo sa. Po pár zápasoch sa ho klub dokonca pokúsil vymeniť.

Haláka nikto nechce

Brankárska filozofia v Islanders je netradičná. O miesto na ľade súperia až traja gólmani. Halákovými konkurentmi sú Thomas Greiss a Jean-Francois Berube.

Táto situácia sa nepáči agentovi Allanovi Walshovi, ktorý zastupuje slovenského brankára.

„Halák mal pred posledným zápasom len jeden kvalitný tréning počas piatich dní. Takto je to už dva roky,“ napísal Walsh na twitteri.

Halák v spomínanom zápase s Pittsburghom dostal štyri góly z 35 striel. Z doterajších šiestich zápasov, v ktorých chytal, má podpriemernú úspešnosť zásahov 89,8 percenta a 3,15 inkasovaného gólu na zápas.

Možno aj preto sa ho podľa kanadskej televízie Sportsnet rozhodol generálny manažér Islanders Garth Snow vymeniť.

Na jeho ponuku však nezareagoval žiadny tím. Hoci mužstvám ako Los Angeles, Dallas, Nashville, Carolina či Arizona by sa kvalitný brankár hodil. Najviac ich odrádza Halákov ročný príjem 4,5 milióna dolárov, ktorý v budúcom ročníku ešte vzrastie o 250-tisíc.

„Už vlani naznačovali, že budú riešiť brankársku jednotku. Ešte môžu za Jara niečo dostať a možno preto sa ho snažili vymeniť,“ tvrdí Ľubomír Višňovský, ktorý svoju zámorskú kariéru uzavrel práve v Islanders.

Halákovi to nik nepovie

Vedenie New York Islanders na čele s trénerom Jackom Capuanom sa odmieta k situácii vyjadriť.

„Kluby sa nikdy nechválili tým, že idú niekoho vymeniť. Nepoznám manažéra, ktorý povie hráčovi, že sa ho chcú zbaviť,“ vraví Višňovský.

To, že v aktuálnej sezóne odchytal Halák šesť a Greiss päť zápasov, považuje výlučne za trénerovu voľbu.

Kluby sa nikdy nechválili tým, že chcú niekoho vymeniť. Nepoznám manažéra, ktorý povie hráčovi, že sa ho chcú zbaviť.


Ľubomír Višňovský, bývalý hokejista

„Je len na ňom, či urobí z niektorého brankára jednotku, alebo ich bude meniť. Či sa to niekomu páči, alebo nie, musí to akceptovať,“ hovorí bývalý hokejista.

„S Jarom som dlhšie nekomunikoval. Keď sa k nemu správajú zle, možno by bola lepšia výmena. Keď je v klube spokojný, netreba odchádzať. Vždy si však treba uvedomovať, že NHL je obrovský biznis,“ dodal Višňovský.

Sám má s generálnym manažérom Islanders Garthom Snowom nezvyčajnú skúsenosť.

„Mal som s ním dobrý vzťah, až na jednu výnimku. Keď sme sa dohadovali na mojej poslednej zmluve, chcel v nej mať niečo navyše, čo som nepovažoval za dôležité. Zrazu mi zmluvu pred očami roztrhal a hodil ju do koša,“ spomína Višňovský.

Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články