Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hádzanári Prešova bojujú aj za Kozlova

TASR|Publikované 19. máj 2009 o 13:00

Za nezmenených papierových predpokladov sa v stredu o 18.00 začne druhý finálový zápas o majstra Slovenska v hádzanej mužov.

PREŠOV. Za nezmenených papierových predpokladov sa v stredu od 18.00 pustia do druhého finálového zápasu o majstra Slovenska v hádzanej mužov IS Košice a Tatranom Prešov. Výhodu domácej palubovky budú mať už Košičania, ktorí chcú vyrovnať v sérii vedenie Šarišanov 1:0 (Prešov vyhral v úvodnom dueli 31:26).

V pozícii favorita sa nachádza aj teraz obhajca titulu, čo via aj košický tréner Ján Hruščák. Máme síce výhodu domáceho prostredia, no ja sa snažím brať situáciu reálne. Navyše dobre vieme, čo ženie súpera dopredu.

Po nešťastí, ktoré postihlo ich hráča Kozlova, sa zomkli ešte viac ako tím. Bude nesmierne ťažké ich zdolať, aj keď začíname od bezgólového stavu a šance sú na začiatku vždy päťdesiat na päťdesiat, poznamenal kormidelník stavbárov.

Po nedeľňajšom meraní síl v Prešove sa v ich kádri rady maródov nerozšírili, kouč naďalej nemôže rátať s trojicou. "Nemáme k dispozícii Baláža, ktorý je dlhodobo zranený, Štefaniska s trieštivou zlomeninou palca na ruke, a Pecha, ktorý má výron členka," dodal J. Hruščák.

V tábore hostí sa pochopiteľne všetko točí okolo ťažko zraneného Kozlova, ktorému minulý týždeň operovali po vážnom úraze krčnú chrbticu. Niet rozhovoru s hociktorým hráčom, aby nebolo spomenuté meno tohto michalovského rodáka.

Výnimkou neboli ani predzápasové analýzy s riaditeľa klubu Tibora Szalaiho. "Priamo úmerne s pribúdajúcimi pozitívnymi správami o jeho zdravotnom stave sa zlepšuje aj nálada v našom tábore. Hovoril som s ním, mal so z toho dobrý pocit. Všetci sme optimisti, že sa všetko dobre skončí. Zajtra sa nám v Košiciach bude hrať opäť o čosi lepšie. Naším mottom je zabojovať aj za Rada, na palubovke to musí byť vidieť od prvej do poslednej minúty. Chceme vyhrať aj druhý finálový zápas a v sobotu oslavovať doma zisk titulu," konštatoval Szalai.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.