Česi doplatili na slabý prvý polčas, na ME čakajú na výhru aj Poliaci

Český hádzanár Matej Klíma v zápase proti Portugalsku na ME 2024.
Český hádzanár Matej Klíma v zápase proti Portugalsku na ME 2024. (Autor: TASR/ dpa via AP)
TASR|13. jan 2024 o 20:20 (aktualizované 13. jan 2024 o 22:35)

Česi nestačili ani na hádzanárov Portugalska.

MNÍCHOV. Holandskí hádzanári zvíťazili aj v druhom zápase na ME v Nemecku. V dueli E-skupiny zdolali Bosnu a Hercegovinu jednoznačne 36:20.

Druhé stretnutie vyšlo aj Slovincom, ktorí triumfovali v "déčku" nad Poliakmi 32:25. O triumfe rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali o šesť gólov.

Na prvé body naďalej čakajú českí reprezentanti, ktorí podľahli Portugalsku 27:30. To má po dvoch zápasoch štyri body a je na čele F-skupiny.

Česi premárnili najmä prvý polčas. V ňom mal ich brankári len tri zákroky, naopak ten portugalsky zneškodnil všetky štyri sedemmetrové hody.

Vysoké víťazstvo dosiahli aj Švédi, ktorí si poradili s Gruzíncami 42:26, obhajcovia bronzu Dáni zdolali Grékov 40:28 a po dvoch zápasoch sú na čele F-skupiny.

Do štvrťfinálových skupín hlavnej fázy postúpia prvé dva tímy z každej zo šiestich štvorčlenných základných skupín.

ME v hádzanej 2024 - výsledky:

Skupina D:

Poľsko - Slovinsko 25:32 (14:20)

Faerské ostrovy - Nórsko 26:26 (12:13)

Skupina E:

Bosna a Hercegovina - Holandsko 20:36 (7:17)

Gruzínsko - Švédsko 26:42 (9:23)

Skupina F:

Česko - Portugalsko 27:30 (7:13)

Grécko - Dánsko 28:40 (13:12)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Česi doplatili na slabý prvý polčas, na ME čakajú na výhru aj Poliaci