Slovenky pred MS prehrali všetky zápasy. Kvalita súpera bola veľká, vraví tréner

Pavol Streicher. (Autor: TASR)
TASR|29. nov 2021 o 16:07

Otestovali si hrať aj proti súperovi, ktorý ich čaká na MS.

BRATISLAVA. Hádzanárky Slovenska prehrali na konci uplynulého týždňa všetky tri zápasy na turnaji štyroch krajín v Madride, podľa kouča Pavla Streichera však boli dôležitou generálkou pred štartom MS v Španielsku.

Slovenky nastúpia na prvý duel svetového šampionátu vo štvrtok 2. decembra proti Maďarsku.

V Madride preverili slovenskú ekipu ďalší traja účastníci MS. Po úvodnom debakli s domácim Španielskom 15:35 prišli prehry aj s Nemeckom (25:32) a Poľskom (24:35). Kouč Streicher už pred turnajom avizoval, že výsledky nebudú pre neho na podujatí prvoradé.

Poznatky využijú aj na MS

"Som rád, že sme mali možnosť na turnaji štartovať. Bola to pre nás veľmi dôležitá previerka pred MS. Ukázalo sa, že kvalita súperov bola veľmi veľká.

Boli to užitočné previerky, vďaka ktorým sme sa mohli nastaviť na medzinárodný level, pokiaľ ide o intenzitu osobných súbojov a ostatných detailov potrebných k tomu, aby sme mohli na MS dobre fungovať," povedal slovenský kormidelník v rozhovore pre portál slovakhandball.sk.

Výkon tímu zniesol prísnejšie kritériá najmä v stretnutí s Nemeckom, ktoré bude súperom Sloveniek aj v základnej skupine MS.

"Ukázalo sa, že s Nemeckom sa dá hrať. Získané poznatky z tohto duelu musíme využiť pri súboji na šampionáte. Samozrejme, boli sme sklamaní po prvom zápase s domácimi Španielkami, pretože to bol deň, keď sa nám nepodarilo absolútne nič z toho, čo sme si predsavzali a duel sa skončil našou vysokou prehrou.

Pozitívne bolo, že v stretnutí proti Nemecku sme sa už dokázali skoncentrovať a nastaviť na medzinárodnú úroveň, ktorú je potrebné mať v takýchto súbojoch.

Do 40. minúty sme boli nemeckému tímu vyrovnaným súperom a potom sme niekoľkými chybami v útoku umožnili súperkám dávať relatívne ľahké góly z protiútokov, čo v konečnom dôsledku znamenalo prehru o sedem gólov.

V posledný hrací deň turnaja sme sa snažili dať príležitosť hráčkam, ktoré v predchádzajúcich dňoch zasiahli menej do hry. Nastúpili sme bez štyroch hráčok základnej zostavy a napokon sa ukázalo, že sila nášho kádra nebola až taká veľká najmä z hľadiska zohratosti, aby sme dokázali konkurovať silnému družstvu Poľska."

Otáznik okolo Szarkovej

Z nominovanej osemnástky do hry nezasiahla iba spojka Simona Szarková, ktorá sa zotavuje po zranení kolena.

"Všetko ide podľa plánu. Ona i my sme trpezliví. Ak sa nič nestane, tak v utorok by mala začať s hádzanárskym tréningom so spoluhráčkami z družstva.

Aj niektoré ďalšie dievčatá majú menšie boľačky, ale verím, že aj s pomocou dvoch fyzioterapeutov bude všetko v poriadku," uviedol Streicher, ktorý ešte nemá v hlave definitívu základnej zostavy: "Ešte sú nejaké otázniky.

Najdôležitejší moment v tejto súvislosti bude, ako sa vyvinie situácia so Simonou Szarkovou. Optimálna zostava bude aj otázkou aktuálnej dispozície hráčok. Na šampionáte budeme mať inú stratégiu ako na turnaji v Madride."

Slovenská výprava po poslednom dueli s Poľskom ešte absolvovala prehliadku hlavného mesta Španielska, v pondelok sa presunula do Valencie a na programe bol regeneračný deň. V utorok má národný tím na programe dva tréningy, v stredu jeden.

Všetky tri duely v základnej E-skupine na MS odohrajú Slovenky v Llírii neďaleko Valencie, po štvrtkovom súboji s Maďarskom nastúpia ešte proti Nemecku (4. decembra) a Česku (6. decembra). Zo skupiny postúpia do hlavnej fázy šampionátu prvé tri tímy.

Súvisiace články