V generálke na MS trikrát prehrali. A opäť dvojciferným rozdielom

Tréner slovenskej reprezentácie žien v hádzanej Pavol Streicher. (Autor: TASR)
TASR|28. nov 2021 o 13:05 (aktualizované 28. nov 2021 o 15:08)

V troch zápasoch inkasovali až 102 gólov.

Medzinárodný turnaj žien v Madride

Slovensko - Poľsko 24:35 (14:19)

Zostava a góly SR: Oguntoyová, Medveďová, A. Ivanicja - Trúnková, Dulinová, Popovcová 2, Štefaniková 2, R. Bíziková, Pócsíková 2, Bujnochová, S. Szarková, Barbora Lancz 5, Rebičová, Bajčiová, Holejová 5, Hudáková 2, B. Bízik 3, N. Némethová 3.

Rozhodovali: Rodríguezová Estévezová a Garcíová Gilová (obe Šp.), vylúčené: 2–2

MADRID. Hádzanárky Slovenska si na medzinárodnom turnaji štyroch krajín v Madride pripísali na svoje konto tri prehry.

Po neúspechu so Španielkami (15:35) a Nemkami (25:32) podľahli aj vo svojom poslednom zápase. V nedeľu nestačili na Poľsko, keď prehrali 24:35.

Pre zverenky trénera Pavla Streichera bol turnaj generálkou na nadchádzajúci svetový šampionát v Španielsku. Slovenky odštartujú majstrovstvá sveta 2. decembra zápasom E-skupiny proti Maďarsku.

"Dnes sme chceli dať príležitosť hráčkam, ktoré mali menšiu minutáž v predošlých dueloch. Tie viac vyťažené dostali priestor, aby mohli zregenerovať, pretože opakovaná záťaž by mohla mať negatívne dôsledky. Preto sme vynechali z hry Oguntoyovú, R. Bízikovú, Rebičovú, Bajčiovú a Trúnkovú.

Ostatné hráčky sa príležitosti zhostili rôzne. Bolo vidieť, že formácia, ktorá nastúpila, nie je tak zohratá. Veľké problémy sme mali najmä v obrane, pokiaľ ide o stred obrany a pristupovanie ku spojkám súpera, v druhom polčase aj s preberaním poľskej pivotky.

Dalo sa s tým počítať, ale dnes sme mali iné priority. Výsledok opticky nie je povzbudzujúci, ale za to ja preberám zodpovednosť," povedal Streicher pre oficiálny web Slovenskej hádzanárskej federácie.

V súboji o prvé miesto domáce Španielky zdolali Nemky po dramatickom priebehu 23:22 (13:11) a stali sa víťazkami turnaja.

Súvisiace články