Guardiola: Náš najlepší zápas

Pep Guardiola (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. sep 2013 o 16:08

Bavorský veľkoklub rozdrvil Schalke, naopak Borussia Dortmund stratila prvé body.

BRATISLAVA. V 6.kole nemeckej Bundesligy sa zraky fanúšikov upierali najmä na duel v Gelsenkirchene, v ktorom sa stretli mužstvá, ktoré cez týždeň vstúpili do Ligy majstrov suverénnymi trojgólovými víťazstvami.

Bayern s najlepším výkonom sezóny

Guardiola svoj tím pripravil výborne. Bayern domácich pustil za celý zápas do jedinej gólovej šance a sám predviedol v útoku vysokú produktivitu.

Hoci Bastian Schweinsteiger sa už úplne zotavil, Guardiola ostal pri schéme s jedným defenzívnym strednopoliarom v podaní Philipa Lahma. Schweinsteiger nastúpil na poste ofenzívneho záložníka a v 21.minúte po Robbenovom rohu hlavou otvoril skóre: „Zobrali sme to veľmi vážne už od úvodného hvizdu, naša mentalita bola správna. Prišli sme si po tri body,“ vravel po zápase spokojný Schweinsteiger.

Už o minútu pridal ďalší gól Mandžukič a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. V prvej dvadsaťminútovke s entuziazmom hrajúci hráči Schalke znervózneli, začali kaziť ľahké prihrávky a Bayern až do konca na ihrisku jednoznačne vládol. V druhom polčase dokonal víťazstvo 4:0 gólmi Ribéryho a Pizzara.

„Bolo to zatiaľ naše najlepšie ligové vystúpenie,“ neskrýval spokojnosť kouč Bayernu Pep Guardiola. „Som hrdý na tento výkon a na mojich hráčov. Totálne sme dominovali nad jedným z najsilnejších tímov v Nemecku. Konečne sme hrali dobre celých deväťdesiat minút,“ chválil svojich zverencov španielsky kouč.

Tréner domácich poukázal na dvojminútovku, ktorá prakticky rozhodla zápas: „Začali sme dobre, no potom prišli dva náhle údery, z ktorých sme sa už nespamätali,“ povedal po zápase Jens Keller.

Dortmund s prvou stratou

Bayern sa bodovo dotiahol na Borussiu Dortmund, ktorá stratila prvé ligové body po remíze 1:1 v Norimbergu. Po náročnom dueli v Neapole v Lige majstrov nechal tréner Klopp oddychovať viaceré opory.

Do základu nenominoval Mchitarjana, Sahina ani kanoniera Lewandowskeho, namiesto ktorého nastúpil na hrote iba 19-ročný nemecký talent Marvin Ducksch.

„Nechcel som, aby nás domáci fyzicky prevalcovali, preto som do základnej zostavy priniesol trochu čerstvosti,“ obhajoval sa po zápase Klopp. Z remízy nerobil tragédiu: „S bodom nie sme nespokojní, je to spravodlivý výsledok. Bundesliga je ťažký biznis a moji hráči dnes bojovali statočne,“ dodal Klopp.

V strieľaní gólov pokračuje Stefan Kiessling z Bayeru Leverkusen. V minulej sezóne najlepší strelec celej Bundesligy zaznamenal pri výhre v Mainzi 4:1 už svoj piaty gól a farmaceuti strácajú na vedúcu dvojicu iba bod.

Hoci žiadny nemecký futbalista nestrieľa v súčasnosti viac gólov, tréner národného tímu Joachim Löw ho naposledy na reprezentačný zraz zavolal pred troma rokmi.

„Ak by som bol v súčasnosti trénerom nemeckej reprezentácie, Kiesslinga by som nominoval. Neviem, či by bol v základnej zostave, pretože možností je veľa, ale určite by som ho zaradil do kádra,“ nechal sa počuť Löwov predchodca na reprezentačnej stoličke Jürgen Klinsmann v rozhovore pre denník Bild.