Nicole Rajičová zašla desiaty najlepší krátky program.
Nicole Rajičová zašla desiaty najlepší krátky program. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. nov 2017 o 08:30

Dve súťaže na Grand Prix Ameriky už majú svojich víťazov.

LAKE PLACID. Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová figuruje po krátkom programe na Grand Prix Ameriky v Lake Placid na desiatom mieste.

Za svoje vystúpenie dostala známku 55,43 bodu, čo je o päť a pol bodu menej ako jej osobný rekord z tohtoročného európskeho šampionátu v Ostrave.

Na čele súťaže žien sa usadili dve Japonky. Vedie Satoko Mijaharová so ziskom 70,72 bodu pred Kaori Sakamotovou, ktorá získala 69,40 bodu.

Víťaz bol z voľnej jazdy sklamaný

Mužskú súťaž ovládol domáci Nathan Chen, ktorý triumfoval celkovým ziskom 275,88 bodu a zabezpečil si druhýkrát po sebe účasť vo finále Grand Prix.

Miestenku si zaistil aj jeho krajan Adam Rippon, ktorý skončil druhý (266,45 bodu) napriek tomu, že spadol pri prvom skoku a vykĺbil si pravé rameno.

Osemnásťročný Chen sa v krátkom programe blysol kariérnym maximom 104,12 bodu, ale vo voľnej jazde už nebol taký brilantný.

Som sklamaný z toho, čo som dnes predviedol. Musím pomenovať všetky chyby, ktoré som urobil, a poučiť sa.

Nathan Chen, víťaz súťaže mužov

Víťazstvo si však udržal. "Som sklamaný z toho, čo som dnes predviedol. Musím pomenovať všetky chyby, ktoré som urobil, a poučiť sa. Teší ma len to, že som sa kvalifikoval na finále," prezradil šampión Štyroch kontinentov Chen podľa webu isu.org.

Štart vo finále Grand Prix v japonskej Nagoji (7.- 10. 12.) má istý aj Rus Sergej Voronov, ktorý v Lake Placid obsadil tretie miesto s konečným ziskom 257,49 bodu.

Z tretie miesta na prvé

Súťaž športových dvojíc vyhral nemecký pár Aľona Savčenková, Bruno Massot (223,13), ktorý sa do čela posunul z tretej priečky po krátkom programe.

Lídri po krátkom programe, dvojnásobní majstri sveta Kanaďania Meagan Duhamelová a Eric Radford, sa museli uspokojiť s druhým miestom.

"Cítim sa už oveľa lepšie ako v piatok. Odviedli sme prvú dobrú robotu v tejto sezóne, aj keď k dokonalosti máme ešte ďaleko. Smerom k olympijským hrám je pred nami ešte stále dlhá cesta," skonštatoval Bruno Massot, ktorý v krátkom programe neustál trojitého salchowa a skončil na ľade.

Súťaž športových dvojíc ovládol nemecký pár Aľona Savčenková, Bruno Massot.
Súťaž športových dvojíc ovládol nemecký pár Aľona Savčenková, Bruno Massot. (Autor: TASR/AP)