Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na jeseň obhajuje veľa bodov. Gombos verí, že mu triumf v Orleanse dodá sebavedomie

Norbert Gombos. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 2. okt 2017 o 06:43

Slovenský tenista je v rebríčku na 80. mieste.

ORLEANS. Slovenský tenista Norbert Gombos sa na francúzskych halových challengeroch cíti skvelo. V roku 2015 získal v Cherbourgu prvý titul, vlani na jeseň nenašiel premožiteľa v Breste a v nedeľu vybojoval v Orleans piatu challengerovu trofej.

Po finálovom triumfe nad domácim Julienom Benneteauom poskočil vo svetovom rebríčku ATP Entry na 80. miesto, čo je jeho nové kariérne maximum.

"Som veľmi rád, že som dokázal vyhrať tento kvalitne obsadený turnaj, lebo som obhajoval vlaňajšie finále. Na jeseň ma čaká ťažké obdobie, obhajujem veľa bodov a triumf v Orleans mi pomôže zvýšiť sebavedomie. Dúfam, že mi dobrá forma vydrží čo najdlhšie," uviedol Gombos pre TASR.

"Počas celého týždňa som hral v Orleans agresívne, robil som málo nevynútených chýb a hlavne som veľmi dobre zvládol krízové situácie. Podľa mňa to bol hlavný kľúč k úspechu," dodal vlaňajší víťaz challengeru Slovak Open v bratislavskom NTC, ktorý si z Orleans odniesol prémiu 18 290 eur pred zdanením a 125 bodov do svetového rebríčka.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.