Gól do šatne vzal Rožňave elán z kopačiek

O prvý gól Rožňavy sa postaral Štyvar.
O prvý gól Rožňavy sa postaral Štyvar. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|8. máj 2018 o 00:00

Hostia si zlepšeným výkonom po prestávke zabezpečili bod.

Rožňava – Svidník 2:2 (2:1) Góly: 21. P. Štyvar, 24. T. Duczman – 45. M. Matkobiš, 84. R. Ľalik. ŽK: bez. R: L. Dzivjak. D: 250. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Korfanta, Pa. Gere, M. Gere, P. Sappanoš, R. Szkokan (84. R. Greško), Y. Koretskyy, J. Ďuriček, T. Duczman, P. Štyvar, P. Husár.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „V prvom polčase sme hrali tak, ako sme chceli. Loptu sme podržali a počkali si na svoje šance, ktoré aj prišli. Využili sme ich. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Veľmi zlý moment však prišiel v nastavenom čase prvého polčasu. Hostia zahrali rohový kop, ktorý sme vôbec nezvládli a osamotený hráč pred brankárom to doklepol. Dosť nás to psychicky položilo, lebo prvý polčas sme mali, dá sa povedať, pod kontrolou. V druhom polčase sme mali nervozitu na kopačkách a súper sa stále viac tlačil dopredu. V zápase sme urobili veľmi veľa individuálnych chýb. V závere nám už dochádzali aj sily, keďže máme veľa chorých a zranených hráčov. Súper zatlačil a našu nepozornosť využil na vyrovnanie. Navyše mal aj viacero šancí. My sme v závere ešte chceli otočiť zápas na našu stranu, keď sme mali niekoľko štandardných situácií, ale zahrali sme ich veľmi nervózne. Zápas nám vôbec nevyšiel. Hlavne druhý polčas bol veľmi zlý. Gól do šatne bol pre nás dosť zlomový. Dosť nás to položilo a súpera nakoplo. Druhý polčas už hrali lepšie a zatlačil nás. Dochádzali nám sily a na striedanie sme hráčov k dispozícii nemali.“

Tréner 1. FK Svidník Ľubomír Horochonič: „Možno to bude znieť neskromne, ale v tomto zápase sme boli lepším mužstvom. Dostali sme dva lacné góly, ktoré by sa nám stávať nemali. Potom sme zbytočne naháňali zajaca, ale bol to dobrý súper a chvala- bohu aj za ten bod. Góly sme inkasovali po nekoncentrácii. Pripravovali sme sa na Peťa Štyvara, poznáme sa z pôsobenia v lige. Viem, aký to je nebezpečný hráč, vie v šestnástke hrať. Upozorňoval som hráčov, ktorí ho mali v pokutovom území na starosti, a aj tak ho nechali tak. Úplne ľahúčko sa presadil. Druhý gól, brankár bol pred bránou, strela bola pekná, ale podľa mňa stále budem tvrdiť, že sme dostali lacné góly. Náš prvý gól nám veľmi pomohol a domácich možno trochu zabrzdil v rozlete, lebo si mysleli, že už majú zápas vyhratý. Druhý polčas sme boli lepší, klobúk dole pred Rožňavou, je to dobré mužstvo, ale boli sme lepší. Myslím si, že sme si zaslúžili vyrovnať a pri troche šťastia, poviem neskromne, sme mohli aj vyhrať. Rozhodujúce bolo to, že sme v šatni nerobili zbytočne krik, zvady. Neriešili sme prvý polčas, bol už za nami, bol to dejepis pre nás. Sústredili sme sa na to, aby sa nám podarilo vyrovnať. Som spokojný, lebo chlapci nezložili zbrane a bojovali do konca a zaslúžili si bod.“

Ostatné výsledky 24. kola Tipos 3. ligy: Svit – Vranov nad Topľou 2:3, Snina – Plavnica 2:1, Vyšné Opátske – Giraltovce (16. 5. 2018), Lipany – Bardejovská Nová Ves 1:0, Šarišské Michaľany – Sabinov 2:0, Krompachy – Veľké Revištia 0:1, Prešov B – Stropkov 2:1.

Strelci (Rožňava)

7 gólov – A. P. Svedyuk.
6 gólov – J. Figúr, P. Štyvar.
3 góly – J. Ďuriček.
2 góly – M. Gallo ml., O. Kovchar, Pa. Gere.
1 gól – P. Sappanoš, F. Kovács, M. Gere, T. Duczman.

Dohrávka 17. kola

Bardejovská Nová Ves – Rožňava 2:0 (0:0) Góly: 68. Š. Stachura (11 m), 90. M. Kosturko. ŽK: 81. S. Piľar – 30. Pa. Gere, 66. G. Pulen, 67. a 77. Zs. Ištók. ČK: 0 – 77. Zs. Ištók. R: D. Alexa. D: 100. ROŽŇAVA: G. Pulen – R. Szkokan, Zs. Ištók, M. Gere, J. Korfanta, Y. Koretskyy, Pa. Gere, T. Havko, T. Duczman, P. Štyvar, D. Duczaman (72. P. Husár).

Ostatné výsledky 17. kola Tipos 3. liga: Giraltovce – Sabinov 3:1, Plavnica – Veľké Revištia 1:0, Vranov n/T – Stropkov 3:1, Svidník – Prešov B 2:0, Svit – Krompachy 1:2, Snina – Šarišské Michaľany 3:0, Vyšné Opátske – Lipany 0:0.