Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Večierok ich vyšiel draho, dvaja Gerrardovi zverenci sú suspendovaní

Futbalisti Glasgowu Rangers na ilustračnom zábere. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. nov 2020 o 14:15

Ich správanie vedenie klubu odsúdilo.

GLASGOW. Škótsky futbalový klub Glasgow Rangers suspendoval svojich hráčov Jordana Jonesa a Georgea Edmundsona.

Dôvodom je porušenie protipandemických opatrení, keďže obaja futbalisti sa zúčastnili na večierku, čo im interné klubové nariadenia zakazujú.

Severoírsky reprezentačný krídelník Jones a anglický obranca Edmundson musia teraz absolvovať 14-dňovú izoláciu.

"Klub Glasgow Rangers berie incident z uplynulej noci veľmi vážne. Obaja hráči porušili anticovidové nariadenia, keď sa zúčastnili spolu s viacerými ďalšími osobami súkromnej akcie mimo svojich domovov.

Môžeme potvrdiť, že obaja sú suspendovaní a vedie sa interné vyšetrovanie," citovala agentúra AFP z klubového komuniké.

Športový riaditeľ ligového lídra Stewart Robertson označil správanie oboch futbalistov za neakceptovateľné a netolerovateľné.

"Spolu s klubovým predsedom Douglasom Parkom, športovým riaditeľom Rossom Wilsonom a trénerom Stevenom Gerrardom sme celú vec prebrali hneď, ako sme sa o nej dozvedeli.

Plne si stojíme za štandardmi, ktoré sme v Rangers v takýchto veciach prijali. Nemôžeme a nebudeme tolerovať správanie porušujúce bezpečnostné protokoly," uviedol Robertson.

V Škótsku od septembra platí zákaz navštevovať sa vo vnútorných priestoroch v snahe eliminovať šírene nákazy koronavírusom.

Rangers sa v tejto sezóne darí a ešte ani raz neprehrali.

V lige majú na konte 11 výhier a dve remízy, v Európskej lige UEFA vyhrali všetkých doterajších 5 duelov, vrátane dvoch v skupine.

Súvisiace články