Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Gereková chce na MS v Kontiolahti absolvovať celý program

Jana Gereková počas tlačovej konferencie pred odchodom do Kontiolahti. Vo Fínsku si trúfa odjazdiť všetky preteky. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 3. mar 2015 o 13:43

Celá sezóna je pre mňa špecifická. A to už tým, že vôbec nemala byť, ale je, hovorí Gereková.

BANSKÁ BYSTRICA. Tromfom desaťčlennej slovenskej výpravy na blížiacich sa majstrovstvách sveta v biatlone vo fínskom Kontiolahti (5.- 15. marca) by mala byť Jana Gereková.

Tridsaťročná Liptáčka v aktuálnej sezóne Svetového pohára štyrikrát dosiahla umiestnenie v prvej desiatke. A dvakrát siahala až na pódiové miesta. Najprv začiatkom januára v nemeckom Oberhofe skončila v pretekoch s hromadným štartom piata. O dva týždne neskôr v talianskej Anterselve si v rýchlostných pretekoch vybojovala štvrtú priečku.

Na majstrovstvách sveta chce potvrdiť stúpajúcu výkonnosť a výsledky z januára. „Nechávam všetko otvorené, nedávam si individuálne ciele," prezradila Gereková.

"Chcem, aby sme najmä dobre zabehli štafetu. Predstavím sa ako pretekárka zo slovenského tímu, ktorá sa vynasnaží reprezentovať krajinu čo najlepšie. Chcem ukázať čo je vo mne, čo mám natrénované. Idem do pretekov ako do každých iných."

Je rada, keď sa veľa preteká

Gereková by rada absolvovala celý program majstrovstiev sveta - všetky disciplíny vrátane ženskej aj miešanej štafety. Práve miešané štafety sú úvodnou disciplínou MS 2015 - vo štvrtok 5. marca.

„Program je pomerne dosť roztiahnutý, budú tam aj voľné dni. Tie, ktoré budeme štartovať vo viacerých pretekoch, to budeme mať rovnaké. Ja som rada, keď sa veľa preteká, pretože ma to drží v súťažnom tempe a nepoľavím," hovorí Slovenka.

gerekova2.jpg

Jana Gereková v tejto sezóne dvakrát skončila v najlepšej päťke. FOTO - TASR/AP.

"Rada by som absolvovala celý program. Uvidíme, či mi vyjde aj hromadný štart alebo nie. To sa odvíja aj od výsledkov individuálnych pretekov predtým. Program majstrovstiev je náročný, ale nebude mi prekážať, ak ho odpretekám celý."

Jana Gereková zaznamenala vo fínskom Kontiolahti najlepšie umiestnenie vo vlaňajšej sezóne. V rýchlostných pretekoch skončila jedenásta.

Podobné ako Osrblie

Fínske trate Gerekovej vyhovujú. Sú podobné ako v slovenskom stredisku Osrblie, kde často trénuje.

„V Kontiolahti už mám niečo odpretekané. Sú tam náročné stúpania. Ak to porovnám s Osrblím, tak je to niečo podobné, aj príchod na strelnicu je rovnako náročný," opisuje podmienky vo fínskom stredisku.

"Viackrát som sa presvedčila, že sa mi tam dobre súťaží. Vyhovuje mi aj nízka nadmorská výška. Na strelnici to bude o tom - kto to ako zvládne, ako sa pripraví na príchod mierne do kopca. Nie je tam veľa priestoru na vydýchanie sa pred streľbou."

Pred štartom v Kontiolahti sa cíti uvoľnene. „Celá sezóna je pre mňa špecifická. A to už tým, že vôbec nemala byť, ale je. Nie je to ten biatlon, ktorý som robila roky dozadu. Majstrovstvá sveta sú pre mňa preteky ako každé iné v tejto sezóne.“

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.