Michael Matthews

Austrália

BikeExchange

+ 0 s

WEVELGEM. Víťazom 83. ročníka klasických cyklistických pretekov Gent - Wevelgem sa stal Wout Van Aert (Jumbo-Visma).

Dvadsaťšesťročný Belgičan získal prvenstvo po záverečnom špurte sedemčlennej skupiny.

Na ďalších priečkach za jazdcom tímu Jumbo-Visma skončili po 247,5 kilometroch Taliani Giacomo Nizzolo (Qhubeka Assos) a Matteo Trentin (SAE-Team Emirates).

"Celý deň bol bočný vietor, ktorý neustal. To obrovské úsilie však stálo za to," cituje internetový portál cyclingnews.com slová šťastného víťaza.

Usporiadatelia sa museli vyrovnať s požiarom recyklačného dvora v blízkosti cieľa a jazdci kvôli tejto nečakanej situácii museli absolvovať ďalší kilometer navyše.

Na štarte chýbali tímy Bora-Hansgrohe a Trek-Segafredo po tom, čo mali v uplynulých dňoch vo svojich kádroch pozitívne testy na koronavírus.

Trek sa rozhodol pre dobrovoľnú karanténu, Bore ju na sedem dní nariadili miestne orgány a nemecká stajňa tak prišla okrem štartu na Gent - Wevelgem aj o piatkové E3 Saxo Bank a budúcotýždňové preteky Dwars Door Vlaanderen.

Domov»Cyklistika»Bora chýbala na štarte. Klasiku Gent - Wevelgem vyhral Van Aert