Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

New Jersey nesplnilo očakávania. Po trénerovi skončil aj generálny manažér

Generálny manažér Ray Shero v New Jersey Devils skončil. (Autor: Tom Canavan - TASR/AP)
SITA|13. jan 2020 o 11:47

Klub figuruje na poslednom mieste Metropolitnej divízie.

BRATISLAVA. New Jersey Devils patrilo v lete medzi najaktívnejšie kluby zámorskej hokejovej NHL.

Devils priviedli obrancu P. K. Subbana, útočníka Nikitu Guseva a získali draftovú jednotku Jacka Hughesa.

Shero v klube pracoval piatu sezónu

Mužstvo pod vedením trénera Johna Hynesa sa malo po dlhšom čase opäť vrátiť na ligové výslnie, ale nestalo sa tak.

Spomenutý kouč prišiel o miesto ešte začiatkom decembra a v nedeľu ho nasledoval aj generálny manažér Ray Shero. Informáciu priniesol oficiálny web profiligy.

"Takéto rozhodnutia sa nerobia ľahko. Realita je však taká, že Shero pracoval v klube piatu sezónu a mužstvo sa iba raz dostalo do play off.

Preto nastal čas na zmenu. Nikdy nie je správny moment na takúto zmenu, ale keď sme sa ju rozhodli urobiť, musíme situáciu vyriešiť čo najrýchlejšie.

Ohľadom budúcnosti sme optimistickí. Verím, že sme urobili správny krok a posunieme sa dopredu," uviedol člen vedenia klubu Josh Harris.

Brodeur sa posunul na pozíciu poradcu

Dočasným generálnym manažérom New Jersey bude Tom Fitzgerald, ktorý doteraz asistoval Sherovi.

Na pozíciu poradcu pre hokejové operácie v klube sa posunul niekdajší brankár Martin Brodeur, ktorý zároveň zastáva post viceprezidenta pre rozvoj podnikania.

"Teším sa na túto výzvu. Na druhej strane ma mrzí, že môj priateľ a mentor musel skončiť. Nikdy som si nemyslel, že budem generálnym manažérom. Tvrdo som však pracoval a mal som dobrých učiteľov," povedal Fitzgerald.

New Jersey figuruje približne v polovici základnej časti na poslednom mieste Metropolitnej divízie, v rámci Východnej konferencii sa nachádza na 14. priečke.

Pod taktovkou nového trénera Alaina Nasreddina zvíťazilo v šiestich z ostatných desiatich zápasov a až osemkrát bodovalo.

"Máme skvelých mladých talentovaných hráčov, disponujeme priestorom pod platovým stropom a môžeme pracovať s viacerými vysokými draftovými výbermi.

Je to na nás a špeciálne na Fitzgeraldovi, aby to využil," doplnil Harris, ktorý priznal, že dočasný GM si môže v prípade úspechu vybojovať stabilné miesto.

Súvisiace články