Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Gáboríka vyšetril špecialista na otrasy mozgu

Marián Gáborík (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|23. feb 2011 o 15:50

Marián Gáborík má zdravotné problémy, pre ktoré navštívil odborníka na otrasy mozgu. Existuje možnosť, že svojmu tímu bude chýbať až do konca sezóny. Zranenie mal utrpieť ešte 13. februára.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník tímu zámorskej NHL New York Rangers Marián Gáborík v utorok popoludní absolvoval vyšetrenie u odborníka na otrasy mozgu na newyorskom Manhattane. Informuje o tom denník New York Post.

Play off iba v prípade ľahkého otrasu mozgu

Gáborík nedohral nedeľňajší súboj proti Philadelphii pre otras mozgu a svojmu tímu by mohol chýbať do konca sezóny.

Dvadsaťdeväťročný trenčiansky odchovanec mohol v prípade ľahšej formy úrazu stihnúť aspoň play-off, ak sa doň NY Rangers prebojujú. Ich súčasné postavenie je na hranici postupu.

Gáborík absolvoval v spomenutom nedeľňajšom súboji prvú tretinu, potom však zmizol v útrobách Madison Square Garden a v ďalších dvoch dvadsaťminútovkách sa už na ľade neobjavil. Rozsah jeho zranenia stále nie je známy.

Podľa trénera "jazdcov" Johna Tortorellu má slovenský krídelník zdravotné problémy s hlavou, ktoré však nevznikli v priebehu nedeľňajšieho zápasu. V dueli s Flyers sa len čiastočne prejavili Gáboríkove problémy.

Dva zápasy so zranením

Slovák údajne svojim spoluhráčom prezradil, že zranenie utrpel po zákroku Brooksa Orpika ešte 13. februára. Ak by to bola pravda, Gáborík so zdravotnou indispozíciou absolvoval dva celé zápasy a nedohral až tretí presne týždeň po spomenutom zákroku.

V októbri a novembri pauzoval trenčiansky odchovanec pre problémy s vykĺbeným ramenom, neodohral spolu 12 duelov. V tejto sezóne má na svojom konte 47 zápasov s bilanciou 17 gólov a 21 asistencií.

Naposledy mal Gáborík vážne zdravotné problémy v sezóne 2008/09, kedy ešte v drese Minnesoty nastúpil pre ťažkosti so slabinami a bedrovým kĺbom len na 17 stretnutí.

Súvisiace články