Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Gáborík definitívne posilní slovenský tím na MS

(Autor: SITA/AP)
TASR|25. apr 2011 o 20:58

Peter Bondra definitívne potvrdil príchod Mariána Gáboríka na svetový šampionát.

BRATISLAVA. Marián Gáborík definitívne posilní slovenskú hokejovú reprezentáciu na MS v Bratislave. Potvrdil to generálnemu manažérovi Petrovi Bondrovi.

Útočník New York Rangers skončil so svojím tímom v prvom kole play off a už v nedeľu potvrdil, že chce pomôcť na domácom šampionáte. Ešte však musel podstúpiť výstupnú prehliadku a počkať na rozhodnutie klubu, či ho na domáci šampionát uvoľní. Bondra v pondelok večer pre szlh.sk potvrdil: "Marián sa k tímu v Bratislave pripojí v dohľadnom čase."

Tréner Glen Hanlon veril, že na Veľkonočný pondelok sa dozvie mená ďalších posíl zo zámoria. No Andrej Meszároš z Philadelphie a Marián Hossa z Chicaga však v bojoch o Stanleyho pohár idú do rozhodujúcich zápasov svojich sérií.

Nejasná je v súčasnosti situácia ohľadom štartu Ľubomíra Višňovského, pre ktorého sa klubová sezóna v Anaheime skončila v nedeľu. Podľa blogu riaditeľa Ducks pre nové médiá Adama Bradyho na klubovej internetovej stránke mal počas play-off Višňovský zdravotné problémy. Jeho zranenie spomínajú aj analytici espn.com. Slováka by podľa neho údajne mohli trápiť obe ramená. Oficiálne však túto správu manažment Ducks, samotný hráč či niekto zo slovenskej reprezentácie nepotvrdil.

Mužstvo v nedeľu opustili útočník Richard Pánik a obranca Ivan Švarný. "Milan Jurčina sa bude pripravovať s tímom, takže sme uvoľnili Ivana Švarného. Nepokračuje ani Richard Pánik, ktorého sme uvoľnili už skôr cez deň, takže teraz máme v Bratislave trinásť útočníkov a osem obrancov," konštatoval Hanlon.

Súvisiace články