Sobota, 15. mája, 2021Meniny má Žofia, Sofia

Slovákov čaká zápas o všetko. Môžu dosiahnuť najväčší úspech v histórii

Slovenskí futsalisti - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|12. apr 2021 o 13:04

Slovenskí futsalisti môžu prvýkrát postúpiť na veľký turnaj.

BRATISLAVA. Slovenský futsal stojí na prahu najväčšieho úspechu vo svojej histórii.

V prípade výhry v utorkovom záverečnom súboji kvalifikácie ME 2022 na palubovke Moldavska (17.30 SELČ v Ciorescu) sa slovenská reprezentácia premiérovo predstaví na veľkom turnaji, ktorý 9. januára - 6. februára 2022 zorganizujú holandské mestá Amsterdam a Groningen.

Slovákom by mohla stačiť aj remíza

Za istých okolností by jej mohla stačiť remíza, musela by však čakať na zostávajúce výsledky v ostatných skupinách. Prehra v Moldavsku by znamenala pokles na tretie miesto v tabuľke a koniec postupovým nádejam.

Slováci si vylepšili pozíciu z hľadiska boja o šampionát vo štvrtkovom súboji v Leviciach, v ktorom remizovali s Azerbajdžanom 1:1.

Domáci boli veľmi blízko k zisku všetkých troch bodov, ktoré im favorizovaný súper "vyfúkol" vyrovnávajúcim gólom 31 sekúnd pred koncom stretnutia.

Doša: Trpeli sme na slabšiu efektivitu

Slovákov nedotiahnutie zápasu do víťazného konca mrzelo iba chvíľu, bod im v konečnom zúčtovaní môže veľmi pomôcť.

"Cieľ proti Azerbajdžanu bol bodovať, resp. pokúsiť sa vyhrať. Tento bod nám môže veľmi pomôcť. Do ďalšieho zápasu ideme s jednoznačným cieľom vyhrať.

Všetky zápasy, ktoré sme doteraz hrali v kvalifikácii, neboli herne zlé, trpeli sme na slabšiu efektivitu. Ak ale na takýto výkon nadviažeme aj proti Moldavsku, vyhráme," sršal optimizmom pred kľúčovým zápasom Tomáš Drahovský

Autor gólu do siete Azerbajdžanu Martin Doša je presvedčený, že pokiaľ so spoluhráčmi zopakujú výkon z Levíc, prídu z Moldavska spokojní.

"Prvý krok bol Azerbajdžan, aby ešte dopredu nikto nemyslel na Moldavsko. Keď však teraz podáme minimálne takýto výkon ako proti Azerbajdžanu, tak sa nebojím, že by sme nezískali tri body a nepostúpili na EURO," uviedol Doša pre portál futsalslovakia.sk.

Azerbajdžan stratil prvé body

Favorizovaný Azerbajdžan síce stratil na Slovensku vôbec prvé body v kvalifikačnom cykle, už pred zápasom však mal istú účasť na ME a remíza so Slovenskom mu stačila na spečatenie prvenstva v skupine.

Slováci sa o druhú miestenku pobijú s domácim Moldavskom. Na finálový turnaj postúpia ôsmi víťazi skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest.

Dvaja najhorší z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14.-17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť.

Súvisiace články